Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

Články : Tisková zpráva

9.6.2023

Holešovský zámek v sobotu 10. června 2023 otevře výstavu obrazů Jana Kobzáně, Aloise Schneiderky, Františka Podešvy, Jaroslavy Hýžové a dalších významných valašských akademiků. Vedle obrazů již nežijících starých mistrů visí i díla současníků jako je Ilja Hartinger.  

7.6.2023

Téměř dvě stě knih a dárečků pro prvňáčky z regionu

5.6.2023

Koncert pro Holešov Big Bandu Josefa Hájka

1.6.2023

Obrazy nejvýznamnějších valašských malířů

30.5.2023

Děsivý hrabě Dracula, krutá Alžběta Báthoryová nebo proslulý kat Mydlář – reálné historické postavy, které se však do minulosti nezapsaly zrovna nejlépe. Jejich životy a životy dalších devíti kontroverzních osobností evropských dějin přiblíží výstava, která začne 7. června ve sklepeních holešovského zámku. Atraktivní expozice nabídne exkurzi napříč šesti staletími a vznikla ve spolupráci se značkou Putovní výstavy CZ.

29.5.2023

Téměř čtyři sta malých i větších zpěváčků z nejlepších českých a moravských sborů hostil holešovský zámek o víkendu 26. až 28. května 2023. Konal se u nás 32. ročník Celostátní přehlídky dětských školních pěveckých sborů s názvem Primachori. Jeho hlavní ideou bylo společné setkání, vzájemná prezentace a konzultace sbormistrů s odbornou porotou.

25.5.2023

Holešovské knihovnice vybraly 1652 korun na podporu boje proti rakovině   Padesát kytiček měsíčku lékařského, žlutých symbolů boje proti rakovině, prodaly holešovské knihovnice mezi 10. a 13. květnem 2023, lidem, kteří přišli do knihovny.

22.5.2023

32. celostátní přehlídka školních dětských pěveckých sborů PRIMACHORI

19.5.2023

Kdo bude mít tu nejkrásnější? V zámeckých arkádách začala v pátek ráno 19. května soutěž o nejkrásnější kytici a květinovou vazbu. Soutěžili žáci a studenti z okresu Kroměříž a odpoledne na ně navázili dospělí. O víkendu vás zveme na výstavu, která ze soutěže vzejde. Připravili ji holešovští zahrádkáři, kteří slaví 75. výročí založení.

18.5.2023

Holešovský svaz zahrádkářů si letos připomíná 75. výročí založení, své jubileum oslaví výstavou na zámku.    Výstava Květinová aranžmá, která utvoří členky svazu, se bude konat ve dnech 19. až 21. května za skly arkád. Vystaveny budou také soutěžní práce dětí, studentů a učňů, kteří se v pátek 19. května na holešovském zámku zúčastní tradiční okresní soutěže Staň se floristou.

12.5.2023

Muzejní nocí v pátek 19. května začne na holešovském zámku série večerních komentovaných prohlídek nástropních maleb s karimatkami a čelovkou. Tímto zážitkovým způsobem si veřejnost poslechne příběhy starověkých bájí, které jsou tématem maleb, ale také jejich historický a umělecký rozbor. Návštěvníky budou provázet holešovští muzejníci.

15.5.2023

holesov.info s novým vzhledem a funkcemi

27.4.2023

Nevíme, jak původně vypadaly, ani kdo je maloval, přesto jsou nástropní malby holešovského zámku mimořádné. Dochovalo se jich přesně dvaačtyřicet, rozsahem a kombinací s bohatými barokními štuky se jedná o soubor, který nemá v českých zemích obdoby.

24.4.2023

Jedná se o historické hodiny ze sbírek muzea, které muzejníci nechali zrestaurovat během zimních měsíců. Od 6. dubna, kdy byla zahájena turistická sezona na holešovském zámku, zdobí prohlídkový okruh Po stopách Wrbnů.

24.4.2023

Vychází limitovaná edice speciálních turistických známek Proslulé parky a zahrady České republiky. Za Zlínský kraj ji reprezentuje zámecká zahrada v Holešově. Tento suvenýr, populární dřevěnou plaketku o průměru asi 6 cm, mohou návštěvníci zámku i jeho zahrad zakoupit v informačním centru. Známka se tak řadí mezi podobné upomínkové dárečky, které reprezentují další místní památky – Šachovu synagogu, Malé muzeum kovářství a město Holešov. Všechny stojí 40 Kč.

31.3.2023

Měří několik milimetrů, nejvýš pár centimetrů, přesto byly před čtyřmi tisíci lety záměrně vyrobeny tak, aby zabily člověka. Městské muzeum a galerie Holešov vlastní jeden z největších souborů pravěkých kamenných hrotů šípů ve střední Evropě. Vědci je zkoumali a zjistili, že sloužily k usmrcení lidí.

30.3.2023

Celý život fotografuje židovský svět. Snaží se zachytit věřící, kteří žijí jako před tisícovkami let, jen používají technologie moderní doby. Uničovský fotograf Jindřich Buxbaum bude opět vystavovat na holešovském zámku. Výstava, kterou připravuje s kulturním střediskem, vzniká u příležitosti jeho 70. narozenin a představí fotografie stoletých, kteří přežili holocaust.Přeživší, to je název kolekce, kterou si veřejnost prohlédne v arkádách zámku během června a července tohoto roku. „Mám rád staré lidi, to se o mně ví, vystavím například fotografii Hany Lustigové nebo lékaře Gustava Singera, který zemřel v roce 2015 jako 101letý a celý jeho život je neuvěřitelně silný příběh,“ přibližuje připravovanou výstavu autor.Černobílý cyklus Přeživší doplní o desítku fotek pořízených během několika let v Holešově v prostorách židovských památek. Netají se tím, že Holešov je pro něj srdcovka, rád se vrací. Mezi snímky zařadí také fotografii modlícího se židovského chasida před Šachovou tumbou, která loni zvítězila v celostátní soutěži fotografů amatérů ve Svitavách.Letní výstava není jediný projekt, kterým si Jindřich Buxbaum v Holešově připomene své jubileum. Na výstavu Přeživší na podzim naváže jeho další výstava fotografií, tentokrát z prostředí divadla a hudby, kterému se taktéž dlouhodobě věnuje. Obzvláště úzce spolupracuje s pražskými divadly Ungelt a Na Jezerce a dokumentuje také mezinárodní festivaly Blues Alive a Flamengo, koncerty a produkce předních českých interpretů.Fotograf zvažuje také samostatnou výstavu fotografií jen z Holešova, konat by se mohla příští rok na jaře přímo v prostorách Šachovy synagogy. Jindřich Buxbaum vystavuje v Holešově pravidelně, většinou v rámci programu Festivalu židovské kultury Ha-Makom. Naposledy jeho snímky obohatily festivalovou nabídku v roce 2020, kdy současně představil svou knihu Sedmero požehnání, v níž zachytil i Holešov. Fotograf v ní nechává čtenáře nahlédnout do tajemného světa sedmi židovských járcajtů (výročí smrti), poskytuje jim obraz komunity, která si střeží svůj poklad především v srdcích.Uničovský fotograf si životní jubileum připomíná i dalšími výstavami v jiných městech. Se svým přítelem, fotografem Jindřichem Štreitem, připravuje na jaro společenskou výstavu v Hradci Králové, další má až v Los Angeles.   Umělec se pravidelně účastní soutěží fotografů u nás i na Slovensku, za úspěch lze považovat vítězství v celostátních soutěžích Zrcadlení v Bystřici nad Pernštejnem a Svitavách, je trojnásobným finalistou soutěže SlovakPressPhoto, finalista celosvětové soutěže Interfotoklub Vsetín.

30.3.2023

Obrazy a kresby valašských malířů, to je téma jedné z velkých sezonních výstav na zámku v Holešově v tomto roce. Soubor výtvarných děl by měl odprezentovat jména těch nejznámějších, jako byli Karel Hofman, Alois Schneiderka, Bohumír Jaroněk, František Podešva nebo Jan Knebl.

28.3.2023

Knižní regál s vyřazenými a darovanými knihami k volnému odběru, zapůjčení či prolistování mohou od tohoto týdne využít pacienti, kteří v přízemí holešovské polikliniky čekají na odvoz. Knihovna tak rozšiřuje své služby.

6.3.2023

Evropský unikát posuzovali brněnští odborníci

9.3.2023

Zámek Holešov otevírá 8. dubna turistickou sezonu.

10.3.2023

Pozvánka do Malého muzea kovářství a Šachovi synagogy v Holešově

20.3.2023

Celý život fotografuje židovský svět. Snaží se zachytit věřící, kteří žijí jako před tisícovkami let, jen používají technologie moderní doby. Uničovský fotograf Jindřich Buxbaum bude opět vystavovat na holešovském zámku. Výstava, kterou připravuje s kulturním střediskem, vzniká u příležitosti jeho 70. narozenin a představí fotografie stoletých, kteří přežili holocaust.