Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

Co se skrývá za přípravou?

Zámek Holešov zahájí o víkendu plesovou sezónu. Během ledna, února a března se v historických sálech uskuteční pět plesů, které navštíví kolem tří tisíc lidí. Raně barokní památce tyto populární zimní bály mimořádně sluší a pro návštěvníky jsou zážitkem. Jaké je ale zákulisí přípravy?

            Sto stolů, pět set židlí, práce pro šest lidí počítaná na dny. Mluvíme o přípravě reprezentativního Velkého sálu o třech stech padesáti metrech čtverečních a dalších až pěti vedlejších sálech, do kterých je třeba navézt a rozmístit nábytek. Poté vše umýt včetně přilehlých ploch. Prostřít, umístit dekorace a znovu vytřít podlahy. Po skončení plesu následuje zase úklid a příprava na další ples.

 

„Práce je hodně, to ano, ale tuto práci může dělat jen ten, kdo ji má rád a uvědomuje si, že chceme, aby se k nám lidi těšili a vraceli,“ shrnuje přípravu plesové sezony Karel Adamík, ředitel Městského kulturního střediska Holešov.

Pracovní flexibilita, schopnost a ochota přizpůsobit je opravdu na místě ve všech směrech. Cílem je prostory nachystat tak, aby odpovídaly představám pořadatele. Každá plesová sezona i každý ples je přitom jiný a neexistuje na to jednotná šablona. Současně je ale také nutné zvládnout odbavení plesu v kontextu jiných akcí. Příklad? Tady je… Pokud se mezi plesy ve stejných prostorách koná i jiná akce, znamená to plesovou sestavu stolů a židlí doslova „rozbourat“ a postavit novou, třeba koncertní. Taková práce se počítá na dny. Stejný čas potřebuje provoz na úklid prostor po plese. Pokud ale následuje jeden ples za druhým, takovou práci musí uklízečky zvládnout v řádu hodin. Na zámku proto nemůže platit tradiční pracovní doba, výrobní „komoditou“ je totiž zážitek.

 

Zámeckou plesovou sezonu v Holešově zahájí v sobotu 13. ledna 2024 Reprezentační ples města Holešova, kterým provede moderátorka Lucie Borhyová a návštěvníky čeká koncert slovenské kapely No Name, brněnské skupiny Golden Delicious a electro swingového uskupení Universal Swing Brothers.

 

O 14 dní později, v sobotu 27. ledna, následuje Farní ples více informací a vstupenky zde, poté 3. února Ples mikroregionu více informací a vstupenky zde , dále 10. února Reprezentační ples Gymnázia Ladislava Jaroše Holešov více informací a vstupenky zde a nabídku v pátek 1. března uzavře Ples Vyšší policejní školy a Střední policejní školy Ministerstva vnitra Holešov. Většina z nich je přístupná veřejnosti. Více na www.holesov.info.

 

 

 

Studenti policejní školy a gymnázia si své plesy užili již před vánoce v rámci tradičních tanečních kurzů. 


Autor: Dana Podhajská, Publikováno: 11.1.2024Fotogalerie