Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

Knihou z knihovny si čtenáři mohou zkrátit čas i v čekárně holešovské polikliniky

Knižní regál s vyřazenými a darovanými knihami k volnému odběru, zapůjčení či prolistování mohou od tohoto týdne využít pacienti, kteří v přízemí holešovské polikliniky čekají na odvoz. Knihovna tak rozšiřuje své služby.

 

„Nabídku přizpůsobíme především lidem starší věkové kategorie, kteří zde čekají na sanitku. Vybranou knihu si mohou ponechat, vrátit zpět do regálu nebo poslat znovu do oběhu jinou cestou. Za každou knihu, která i po vyřazení najde svého čtenáře, jsme vděční,“ řekla k nové službě vedoucí knihovny Irena Železná.

 

V regále již na své čtenáře čeká nejen beletrie, ale také staré časopisy, rodokapsy i komiksy, podobně jako v regále, který stojí od loňského ledna v průchodu do zámku. Podle Ireny Železné k oběma v létě přibude knižní regál na koupališti, stejně, jako tomu bylo v minulých letech. Naopak „knihovničku“, která od listopadu roku 2020 nabízela knihy v prostorách čekárny holešovského vlakového nádraží, musely knihovnice zrušit. Po rekonstrukci budovy pro ni již není místo.

 

Knižní regály jsou v Holešově populární a čtenáři je rádi využívají. Knihovnice díky nim poslaly „do světa“ již tisíce knih.

 


Autor: Dana Podhajská, Publikováno: 28.3.2023