Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

Začíná březen - měsíc čtenářů

Tradiční amnestie pro dlužníky, bezplatné registrace nových čtenářů, besedy pro veřejnost, setkání se spisovatelkou a na závěr Noc s Andersenem. Začíná Březen – měsíc čtenářů, Městská knihovna v Holešově nabízí pestrý program.

 

Zmíněná amnestie pro dlužníky a registrace nových čtenářů zdarma bude platit 1., 2., 3. a 31. března. Ve čtvrtek 9. března se příznivci pravidelných besed ve studovně knihovny mohou těšit na povídání Lubomíra Marušáka z Držkové o pozapomenutých rukopisech manželské dvojice Augustina a Františky Jančíkových, držkovských učitelů a významných vlastivědných a kulturních pracovníků regionu. Vydání všech tří titulů – Valašské dědiny Držková, Pohádek a pověstí z Držkové a divadelní hry Zbojníci se ujala obec Držková. Beseda je připravována ve spolupráci s Vlastivědným spolkem Holešov a Městským muzeem a galerií Holešov.

 

Čtvrtý březnový týden je naplánována další beseda, a to Za rubínovým srdcem černého kontinentu s českou spisovatelkou Zorou Castillo (*1966). Autorka knih opírajících se především o témata současné společnosti (např. Kriminál, Sarah) bude poutavě vyprávět o Africe a své cestě k rubínovému dolu. Zabrousí i na dnešní zmatenou dobu a nabídne vtipné rady, jak se z ní nezbláznit. Slibuje také povídání o natáčení filmu Můj příběh (vstoupil do kin v roce 2019), který vznikl podle její knihy Calaway, a plánovaná je také autogramiáda. Knihovnice upozorňují veřejnost, že tato beseda je zdarma.  

 

V závěru měsíce března potěší holešovské knihovnice především nejmladší čtenáře, protože připravují tradiční Noc s Andersenem, tentokrát s podtitulem Putování s Ferdou Mravencem.

V pátek 31. března v podvečer si třicet dětí užije venkovní putování po stanovištích a plnění úkolů a následné soutěže, populární obchůdek a přespávačku v knihovně. Ferda Mravenec, Beruška, brouk Pytlík a další postavičky z knížek Ondřeje Sekory už se na malé čtenáře moc těší. Rodiče mohou děti přihlašovat přímo v dětském oddělení knihovny nebo e‑mailem na adresu zaoralova@mks-holesov.cz

 


Autor: Dana Podhajská, Publikováno: 1.3.2023Fotogalerie