Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

Dva podzimní večery na téma košer a šabat

Prožijte dva listopadové večery netradičně a přijměte pozvání na povídání ve studovně Šachovy synagogy.

 

Ve středu 15. listopadu 2023 od 16:30 h bude průvodce Vratislav Brázdil hovořit na téma Co znamená košer a součástí setkání bude ochutnávka českých košer vín.

V pátek 24. listopadu 2023 od 16:30 se bude v synagoze hovořit na téma šabat a i tento večer se dovíme mnohé na zmíněné téma košer, protože i během tohoto večera se bude konat degustace košer vína. 

Vstupné v obou případech činí 190 Kč.


Pro účast je nutné si předem rezervovat místo na tel. 603 796 411  a to formou SMS, ve kterém prosím uveďte jméno a počet osob.

Ohledně úspěšnosti vaší rezervace budete následně kontaktováni.

 

Pro lepší prožitek „šabatové“ atmosféry doporučujeme přijít ve svátečnějším oděvu. 

 

Zážitek ze zmíněných večerů jistě podtrhne i neopakovatelná atmosféra a autenticita Šachovy synagogy. Genius loci vychází z dochovaných původních prvků po rekonstrukci v 18. století. Jistě tomu napomohl fakt, že holešovská židovská modlitebna byla za socialismu jako jedna z mála zrekonstruována a otevřena pro veřejnost. Před strastiplným osudem přebudovat ji na dílnu či sklady ji uchránil objev tehdy nevídané výzdoby polského typu, kterou dnes už známe i z jiných synagog.

 

„Lidem ukazujeme nejen výzdobu, ale také třeba původní podlahy, dřevěné desky s modlitbami po obvodu stěn, což také není v synagogách vídané,“ doplňuje Vratislav Brázdil, který oběma večery provede. 

 


Autor: Dana Podhajská, Publikováno: 15.11.2023Fotogalerie