Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

Tentokrát na téma hanácký kroj

V rámci Dožínek mikroregionu Holešovska 2023 zveme návštěvníky do Malého muzea kovářství Holešov. Zábavný program u příležitosti ukončení sklizně se bude konat také v těchto téměř pohádkových prostorách kovářovy světnice a dílny. Tentokrát na téma hanácké kroje. 

 

Komponovaný program složený z ukázek kovářské práce a hanáckých krojů, živé hudby, hraných scének, dětské dílničky a výstavy krojovaných panenek a pohlednic s lidovými kroji se uskuteční 2. září od 13 do18 hodin.  

 

„Program bude opravdu bohatý, letos jsem se zaměřili na kroje. Lidé si je mohou prohlédnout a již tradičně nebudou chybět ani ukázky kovářské práce. Na své si přijdou i rodiny s dětmi, pro které chystáme dílničku a chybět nebude ani hraná tematická scénka, tentokrát veselá kramářská píseň v podání manželů Machálkových,“ popsala program Renée Rudolfová z Městského muzea a galerie Holešov.

 

Dožínkový program na kovárně je každoročním zpestřením slavností. Loni se lidé bavili na téma drátenictví, předloni nahlédli do dění v prvorepublikové škole.


Autor: Dana Podhajská, Publikováno: 15.8.2023


Krása kraje v kroji skrytá, dožínkový program  na kovárně