Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

Přibudou soutěže pro youngtimery a americká vozidla

Městské kulturní středisko Holešov a Honest Veteran Car Club Rožnov pod Radhoštěm připravují třetí ročník setkání příznivců historických aut a moto veteránů. Veteranfest se v zámecké zahradě v Holešově koná 27. srpna 2023.

 

„Začneme hned v šest hodin ráno burzou auto-moto dílů, autodoplňků, starožitností, retro hraček, auto-moto literatury, autokosmetiky a replik auto-moto dílů. Samotná výstava odstartuje v devět hodin,“ upřesnil předseda rožnovského veteran klubu Vladimír Šimek.

 

Výstava veteránů potrvá do 12 hodin, poté na ni naváže soutěž elegance nově rozdělená na několik kategorií. Vedle tradiční Oldtimer to bude pro mladé veteránisty Youngtimer, dále americká, užitková, vojenská a další historická vozidla, třeba i parní stroje. Pořadatelé chtějí široké veřejnosti představit také pokrok současné doby, proto ve spolupráci s teamem firmy Škoda vystaví nové elektrické vozy. Zájemci si mohou vyzkoušet testovací jízdy. Myslí přitom také na děti, pro které ve spolupráci s Federací klubů historických vozidel ČR uspořádá závod v retro šlapacích autíčkách.

celý program akce v odkaze

 

„Myslíme i na překvapení, kterým bude historický speciál testovaný krajskou testovací komisí v roce 2023. Je to jediný exemplář v republice, ale více prozrazovat nechci, aby si všechny naše novinky návštěvníci pořádně užili,“ dodává předseda rožnovského autoklubu.

 

Po celou dobu výstavy historických vozidel až do pozdního odpoledne je připraven doprovodný program pro děti i dospělé. Návštěvníci se mohou opět těšit na vystoupení luhačovického Okrašlovacího spolku Calma. Dámy v róbách z dvacátých a třicátých let sklidily loni i předloni potlesk a obdiv, chybět proto nebudou ani letos. Pořadatelé slibují také hudební vystoupení kapely Oliver z Holešova a Queetles z Bystřice pod Hostýnem, chybět nebudou ani pouťové atrakce.


Autor: Dana Podhajská, Publikováno: 4.8.2023


Historická vozidla opět zaplní zámeckou zahradu v Holešově