Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

Židovský pesach a Velikonoce v Malém muzeu kovářství

Městské kulturní středisko připravuje pro turisty velikonoční program v Malém muzeu kovářství a v Šachově synagoze Holešov. Zatímco v kovárně to bude především o křesťanských svátcích, v synagoze si návštěvnici poslechnout výklad o židovském svátku pesach.

 

Malé muzeum kovářství otevře pátek 7. dubna a průvodce zde na turisty bude čekat až do neděle 9. dubna, komentované prohlídky se budou konat v 10, 13 a 15 hodin a vstupné je 60 Kč za dospělé, 40 Kč za děti, studenty a seniory a 140 Kč činí rodinné vstupné 2 + max. 3 děti. Organizátoři akce součastně připravuji speciální velikonoční program také pro školy, uskuteční se 4. dubna.

 

O velikonočních svátcích otevírá také zámek ... zjistit více

 

Do holešovské synagogy můžete zavítat v sobotu 8. a neděli 9. dubna. Během těchto prohlídek se návštěvníci seznámí s pesachem, jedním z nejdůležitějších židovských svátků. Dozví se něco o jeho historických kořenech, proč je pro Židy tak důležitý, ale také o jeho univerzálním duchovním významu pro současného člověka. Vstupné do synagogy činí 120 Kč za dospělé a 70 Kč za děti, studenty a seniory. Rodina 2 dospělí a maximálně 3 děti zaplatí 280 Kč.

 


Autor: Dana Podhajská, Publikováno: 10.3.2023Fotogalerie