Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

Koncert dětských pěveckých sborů

Zveme vás na zámecké nádvoří v sobotu 27.5.2023 v 15:30

 

32. celostátní přehlídka školních dětských pěveckých sborů PRIMACHORI se letos poprvé uskuteční v Holešově ve dnech 26.–28. 5. 2023. Tato přehlídka je tradičním vyvrcholením celoroční umělecké práce pedagogů a žáků v oboru „sborový zpěv“ v celé České republice.

 

V letošním roce se v rámci 13 krajských postupových přehlídek představilo více jak 4 000 dětí. Nejpočetnější zastoupení dětských pěveckých sborů bylo v Pardubickém a Ústeckém kraji.

 

Velký sál Zámku Holešov přivítá na svém pódiu celkem 13 sborů vybraných na krajských postupových přehlídkách a 1 sbor, který se přehlídky zúčastní jako host. Posluchači mohou shlédnout celkem čtyři přehlídkové koncerty. V pátek 26. května se na večerním zahajovacím koncertě představí pět sborů. V sobotu 27. května se v dopoledních hodinách uskuteční koncert, na kterém bude zpívat dalších osm sborů vybraných na krajských postupových přehlídkách. Na odpoledním koncertu vystoupí jako host vynikající dětský pěvecký sbor Moravské děti z Holešova pod vedením sbormistryně Lenky Poláškové. Večerní závěrečný koncert všech zúčastněných sborů začne v 19.00.

 

Obyvatelé města i jeho návštěvníci mohou všechny sbory slyšet při společném zpěvu na nádvoří Zámku Holešov v sobotu v 15.30.

 

Celostátní přehlídka PRIMACHORI se koná pod záštitou ministra kultury Martina Baxy. Z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Zlínského kraje ji pořádá NIPOS-ARTAMA a Městské kulturní středisko Holešov. Akce se připojuje k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby www.amaterskatvorba.cz.

 

Mgr. Jana Slovenčíková


Autor: Dana Podhajská, Publikováno: 22.5.2023


Koncert dětských pěveckých sborů