Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

Začala soutěž o nejkrásnější kytici a vazbu, naváže na ni víkendová výstava

Kdo bude mít tu nejkrásnější? V zámeckých arkádách začala v pátek ráno 19. května soutěž o nejkrásnější kytici a květinovou vazbu. Soutěžili žáci a studenti z okresu Kroměříž a odpoledne na ně navázili dospělí. O víkendu vás zveme na výstavu, která ze soutěže vzejde. Připravili ji holešovští zahrádkáři, kteří slaví 75. výročí založení.

 

Všechny vazby i kytice si veřejnost může prohlédnout během tohoto víkendu za skly zámeckých arkád. Výstava je volně přístupná podle otevírací doby zámku, to je od 9 do 17 hodin. 

 

Soutěžící pracovali se sedmi stovkami květin a rostlin a jejich úkolem bylo vytvořit krásnou kulatou kytici a vypichovanou vazbu. Děti, které se do soutěže zapojily, přitom musely v minulých týdnech projít odbornou přípravou. Výsledky, které předvedly na zámku, zhodnotila porota a zahrádkáři soutěží ocenili krásnými dárky. Vítěze v červnu ještě oblastní kolo. 

 

Zámecká výstava květin není v roce 2023 jediným počinem holešovských zahrádkářů. V polovině prázdnin se opět uskuteční Mezinárodní výstava mečíků. Zahrádkáři svůj um předvedli také během 75. výročí založení Základní umělecké školy Holešov.


Autor: Dana Podhajská, Publikováno: 19.5.2023Fotogalerie