Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

Balada pro...

Krásná, vášnivá a dechberoucí byla ve čtvrtek večer 18. května premiéra divadelního představení Balada pro..., kterou téměř celý školní rok se studenty holešovského gymnázia, herci z D6K a jejich příznivci nazkoušela Vladimíra Dvořáková. Opět jsme se dočkali neskutečně živé divadelní formy, která diváka zahřála na duši. Tím spíše, když si uvědomíme, že mezi zkušenými herci se poprvé objevili nováčci právě z řad gymnazistů. O to větší překvapení se konalo. 

 

Představení by ale nebylo ničím bez živé kapely, hráli všichni, buď společně nebo na střídačku a na podiu se kromě nezbytných houslí a akordeonu objevily i netypické hudební nástroje jako didgeridoo nebo valfa. Každý tón a každý zvuk měl své místo. A samozřejmě také každý hlas! Je opravdu velkým zážitkem, když herci přidají ještě krásný zpěv a jde jim to. 

 

Děkujeme všem, kteří pilně pracovali od loňského září, kdy se na gymnáziu s holešovskou režisérkou potkali na první zkoušce. Předvedli obrovský kus práce a my doufáme, že se v dohledné době dočkáme reprízy. Podle slov Vladimíry Dvořákové by se Balada pro... měla tentokrát odehrát v přírodě. Tedy tam, kde nádherná předloha Balady pro banditu s hudbou Miloše Štědroně patří... Budeme se těšit! 


Autor: Dana Podhajská, Publikováno: 19.5.2023Fotogalerie