Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

Letní iluze 2023

Na rozcestí Hané a Valašska - takové je téma 21. ročníku výstavy regionálních výtvarníků Letní iluze. Určitě se nejedná jen o geografické umístění Holešova, ale o celý kontext, který téma nabízí. Je jen a pouze na vás, jak jej uchopíte a jak se necháte inspirovat. Podstatné je tvořit a věřte, že se opět, stejně jako v roce 2022, dostanete do příjemné umělecké společnosti. Dvacátý první ročník vaší výstavy totiž volně naváže na výstavu valašských velikánů jako byl například Jan Kobzáň. Kulturní středisko ji v létě příštího roku připravuje do zámeckých sálů. 

 

Inspirativní určitě bude také společnost absolventů Základní umělecké školy Holešov, kteří se v roce 2023 k vám, účastníkům Letních iluzí, opět přidají. Nepůjde však o tematické spojení, ale o propojení umění nastupující generace s generací stávající. Mladí výtvarníci představí dílo či téma, které si na závěr studia sami vybrali a jehož prostřednictvím prokáží výtvarnou i uměleckou dovednost. 

 

Pokud máte zájem vystavovat v barokních prostorách holešovského zámku, pošlete přihlášku emailem na podhajska@mks-holesov.cz nebo telefonicky 739 245 461 a to nejpozději do poloviny dubna. 2. května 2023 je uzávěrka odevzdání děl. Od každého autora budeme přijímat maximálně pět prací a jako organizátoři si vyhrazujeme právo užšího výběru. Výstava Letní iluze je pro autory z Holešovska, Bystřicka, popřípadě východního Kroměřížska. To je další podmínka účasti.

 

Výstava se bude konat na chodbě prvního patra zámku a to od 30. června do 3. září 2023 a svá díla můžete nabídnout k prodeji.

 

 


Autor: Dana Podhajská, Publikováno: 30.3.2023