Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

Okno do duší dvaadvacátých Letních iluzí, regionální výtvarníci vystavují

Dvacátý druhý ročník tradiční výstavy regionálních výtvarníků a uměleckých řemeslníků představí práce dvaceti sedmi aktivních autorů z Holešovska a Bystřicka, kteří tvořili na zadané téma Okno do duše. Přidá se k nim šestnact absolventů výtvarného oboru ZUŠ F. X. Richtera Holešov. Výstava začne 9. července a slavnostní vernisáž se koná 10. července od 17 hodin v prostorách chodby prvního patra.

 

Také letos byla účast v uměleckém projektu pro veřejnost podmíněna dodržením zadaného tématu. Autoři ale měli volnou ruku v pojetí, proto se na výstavě sejdou různé formy umění – od tradiční kresby a malby, přes fotografie, plastiky až po dřevořezbu. Mezi pravidelné a aktivní účastníky se přitom přihlásili další nováčci, řada z nich je z Bystřicka nebo z obcí mikroregionu Holešovsko. Vystavují Šárka Andrlíková, Hana Auerová, Rea Bachnerová, Petra Beck-Šicová, Nelly Billová, Ilona Brázdilová, Vladan Daněk, Vladimír Dujka, Alice Dymáčková, Marie Hečková, Ladislav Kahánek, Tomáš Krejčí, Sylvia Martina Malíková, Marie Měchurová, Simona Páníková, Lenka Pirklová, Robert Rohál, Rudolf Seifert, Václav Seifert, Petr Stejskal, Vendula Svobodová, Blanka Ševelová, Michaela Šťastná, Alena Vaculíková, Jiřina Vrbecká, Alena Zapletalová, Hana Zarembová a Věra Zavadilová. 

Již třetím rokem se k Letním iluzím přidají také žáci základní umělecké školy, jako zástupci nastupující generace. Téma si ale volili sami, a to především s cílem prokázat nabytou výtvarnou a uměleckou dovednost. Vystavují Anna Hanáková (13), Nikola Viznerová (15), Antonie Dospíšilová (15), Anna Podhajská (16), Aleš Berka (14), Filip Daníček (14), Markéta Straková (16), Veronika Mlčáková (15), Marek Nedbal (14), Lukáš Brázdil (15), Ondřej Bílek (14), Libuše Odstrčilíková (14), Simona Šlapáková (13), Lucie Vybíralová (14), Šimon Pátek a Štěpánka Kučerová (18).

 

Letní iluze budou na chodbě prvního patra zámku k vidění do 8. září 2024, vždy od úterý do neděle. Se zakoupenou vstupenkou na jakoukoliv jinou zámeckou výstavu nebo do kterékoliv památky jsou přístupné zdarma. Jinak lidé zaplatí symbolických 40 Kč.

 


Autor: Dana Podhajská, Publikováno: 20.6.2024