Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

28. ročník květinové sbírky Ligy proti rakovině

 

Městská knihovna v Holešově se opět zapojila do Českého dne proti rakovině. Od středy 15. května do soboty 18. května si symbol sbírky – květ měsíčku lékařského – mohou lidé koupit v oddělení dětských i dospělých čtenářů. Minimální cena je dvacetikoruna.

 

Knihovnice se do celonárodní sbírky zapojují již několik let. Například loni vybraly za padesát kytiček 1652 korun. Zatímco před rokem byla tématem nádorová onemocnění průdušek a plic, letos jsou to nádory prsů.

 

Květ měsíčku lékařského zůstává, mění se barva stužky. Letos je tmavě růžová a sbírku nedoprovází jen tento symbol, ale také masivní kampaň o prevenci. Dárce i zájemce si více přečte na letáčku, který ke kvítku dostane. Informace také dohledá na internetu na stránce https://www.cdpr.cz. Cíle Ligy proti rakovině, která sbírku každoročně pořádá, však může podpořit i nadále prostřednictvím DMS ve tvaru DMS 30 nebo 60 nebo 90 na číslo 87 777. Tato pomoc může být i pravidelná, například  každý měsíc ve tvaru DMS TRV KVET 30 nebo DMS TRV KVET 60 nebo DMS KVET 90 na stejné číslo 87 777.

 

Dana Podhajská


Autor: Dana Podhajská, Publikováno: 16.5.2024