Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

Jako v džungli! Nový hrací koutek v knihovně

Městská knihovna Holešov otevřela nový hrací koutek. Jako v džungli se budou cítit především nejmladší čtenáři, pro které je určený. Počin se řadí mezi další aktivity z projektu Bookstart – S knížkou do života, jehož cílem je podpora čtenářské gramotnosti dětí od těch nejmenších. Otevření dětského koutku bylo posledním bodem na programu Března – měsíce čtenářů.

 

Hrací koutek inspirovaný divočinou vznikl v oddělení dětských čtenářů, a to na místě, kde původně stály počítače pro veřejnost. Děti v něm najdou malá i velká plyšová zvířata z džungle, interaktivní knihy a stolní hry. Jejich funkčnost již ve čtvrtek před Velikonocemi vyzkoušeli „malošci“ a „velošci“ z holešovské Mateřské školy Masarykova, kteří si u příležitosti slavnostního otevření s pedagogy připravili malé vystoupení.

 

Holešovská knihovna se do projektu Bookstart zařadila již v roce 2023. Malým čtenářům se věnuje pravidelně po celý školní rok. Práce s dětmi poté vrcholí pasováním prvňáčků do stavu čtenářského v zámecké sale terreně, v zámecké zahradě nebo přímo ve školách v blízkém okolí. Této oblíbené slavnosti se zúčastnilo již několik tisíc dětí z Holešovska. V rámci projektu Bookstart k tomu přibyla práce i s těmi úplně nejmenšími, která je založena hlavně na spolupráci s rodiči a to skutečně „od plenek“. Do aktivit dětského oddělení proto přibyla účast na vítání občánků v zámecké sala terreně, kde ti nejmenší obdrží základní sadu Bookstart – tašku s knihou, časopisem a jinými drobnostmi motivujícími ke hře s knihou. Novinkou jsou také besedy pro maminky s dětmi ve spolupráci s mateřským centrem Srdíčko.     

 

foto Dana Podhajská


Autor: Dana Podhajská, Publikováno: 4.4.2024Fotogalerie