Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

Holas-Černý-Janál-Košárek ... Všetci ludia povedajú

Holas-Černý-Janál-Košárek
23.4.2023

18:00

Zámek Holešov - Velký sál


  • Karel Holas - housle, zpěv
  • František Černý - kytara /ČECHOMOR/
  • Roman Janál - baryton
  • Karel Košárek - klavír

 

Písňový večer barytonisty Romana Janála a klavíristy Karla Košárka nabídne posluchačům hudební výpravu vyjádřenou výběrem z nejkrásnějších lidových písní různých regionů Slovenska. V nádherných úpravách skladatelů Schneidera – Trnavského a Bohuslava Martinů se doslova rozzáří neuvěřitelně barevný svět lidských emocí a citů.

V kouzelných textech plných měkké slovenštiny ožijí krátké, ale velmi působivé příběhy a celý program koncertu a jeho vyznění potvrdí to, že lidový folklór patří k tomu nejcennějšímu z kulturního dědictví každého národa.

MUSICA Holešov je od svého založení především festival klasické hudby, ale uvádí i koncerty, které hranice tohoto žánru přesahují. Dokladem toho je i tento večer. Jsme velmi rádi, že pozvání přijali Karel Holas a František Černý ze skupiny Čechomor, kteří již přes třicet let sbírají střípky prastaré lidové tvořivosti a dávají jim současnější a rockovější nádech. Koncert tak nabídne dva různé pohledy na to, jak se dá zahrát a zazpívat lidová píseň, aby pak vyústil v jedno závěrečné společné finále.


Zpět na kalendář

Holas-Černý-Janál-Košárek

základní 290 Kč, snížené 240 Kč

www.ticketportal.cz
MUSICA Holešov
573 395 344
www.musica-holesov.cz

Hudba