Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

XXIII. Festival židovské kultury

XXIII. Festival židovské kultury
25. - 29.7.2023
Holešov


Skrytou symboliku názvu pravidelného holešovského festivalu už jistě znáte. Ha-Makom znamená jednak místo, zároveň ovšem také i opisný titul Vznešeného, tedy pánaboha. Ha-Makom si už svoje místo v Holešově našel. Každoročně ho vyhledávají ti, které bohatost a romantika židovské kultury přitahuje. A tím se oba skryté významy festivalového názvu naplňují. Pokud si lidi vyberou nějaké místo, aby jim tam nebylo zle, objeví se zákonitě i pámbu, protože kde jinde než mezi lidmi bychom ho měli hledat.

 

Přesto festival Ha-Makom nikdy není jen jakousi „návštěvou muzea s doprovodnými kulturními akcemi“, ale vždycky bývá také střetávání a potkávání. Pravda, na téma – jak moc byli a jsou Židé odlišní a jak moc jsou stejní jako všichni lidé.
Lidskost, tolerance a úcta – to jsou hlavní témata onoho necelého týdne, ale především celoživotní úkol pro každého z nás. Více si o tom můžeme říci přímo během festivalu, anebo potom úplně na Konci, ve frontě u turniketu do „ráje“. Za sebe mohu slíbit, že letos se v setkáváních nad symbolikou hebrejštiny budeme věnovat modlitbě Šema Jisrael. Těšíme se na vás, myslíme na vás a počítáme s vámi tak, abyste nemuseli být zklamaní. Přijďte ochutnat.

 

Achab Haidler, český herec, překladatel, hebraista, politik.


Zpět na kalendář

XXIII. Festival židovské kultury

Permanentka na celý festival: 

základní: 990 Kč

snížená: 800 Kč

Město Holešov, Městské kulturní středisko Holešov
Mgr. Jana Slovenčíková
slovencikova@mks-holesov.cz
777 760 121
www.holesov.cz, www.zidovskyfestival.cz

Ostatní Přednášky Festival ŽK