Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

Květinová aranžmá

Květinová aranžmá
19. - 21.5.2023
Zámek Holešov


 

Holešovští zahrádkáři připravují jarní výstavu na zámku, slaví 75. výročí založení

 

Holešovský svaz zahrádkářů si letos připomíná 75. výročí založení, své jubileum oslaví výstavou na zámku.

Výstava Květinová aranžmá, která utvoří členky svazu, se bude konat ve dnech 19. až 21. května za skly arkád. Vystaveny budou také soutěžní práce dětí, studentů a učňů, kteří se v pátek 19. května na holešovském zámku zúčastní tradiční okresní soutěže Staň se floristou.

Během tří dnů si veřejnost může prohlédnout květinové vazby vytvořené z tisícovky květů tulipánů, frézií, kosatců a dalších květin. Kdo bude mít zájem vidět, jak taková aranžmá vznikají, může se podívat i na samotný páteční průběh soutěže. Děti a mladí lidé budou vázat kytice a tvořit vypichované misky během dopoledne, členky holešovského svazu zahrádkářů i zahrádkářky z okolním organizací odpoledne. Podle Vlasty Čablové, předsedkyně svazu a organizátorky výstavy i soutěže, by se obě části klání mohly konat i na nádvoří. Podmínkou je dobré počasí.

Zámecká výstava květin nebude v roce 2023 jediným počinem holešovských zahrádkářů. V polovině prázdnin se opět uskuteční Mezinárodní výstava mečíků. Zahrádkáři svůj um předvedou také během 75. výročí založení Základní umělecké školy Holešov, které město taktéž letos čeká.


Zpět na kalendář