Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

Hravě mezi klasikou a jazzem

Hravě mezi klasikou a jazzem
14.4.2024

18:00

Zámek Holešov - Velký sál


Jana Boušková - harfa

Karel Košárek - klavír

Petr Vronský - kontrabas

Jiří Stivín - bicí

Program: C. Bolling, A. Piazzolla, D. Brubeck

 

Je možné, že se někomu bude zdát spojení harfy, klavíru, kontrabasu a bicích velmi zvláštní a nesourodé. Tento náš koncert dokáže, že tomu tak není. Když slavný francouzský jazzman Claude Bolling psal Koncert pro kytaru a jazzové klavírní trio, věnoval ji známému kytaristovi Alexandru Lagoyovi. Kdyby ale znal umění, talent a jaké neuvěřitelné věci dokáže na harfu Jana Boušková, minimálně dodatečně by skladbu musel věnovat jí. Nejenže je zvuk harfy plnější než kytarový, ale výborně se doplňuje také s ostatními nástroji.

 

V průběhu koncertu se budou nástrojová uskupení různě střídat a nabídnou vedle Bollinga i hudbu neméně slavných skladatelů Astora Piazzolly a nebo Dave Brubecka. 

 

V 18 hodin v sala terreně holešovského zámku dva renomovaní interpreti klasické hudby, klavírista Karel Košárek a virtuoska na harfu Jana Boušková, členka České filharmonie, s podporou jazzových hráčů na basu a bicí, uvedou Koncert pro klasickou kytaru a jazzový klavír francouzského skladatele Claude Bollinga, unikátní skladbu s ještě unikátnějším provedením, kde kytarový part přebírá harfa. I ostatní skladby podvečera překračují hranice mezi jazzem a klasikou. Atraktivní program a virtuosní provedení nepochybně nadchne posluchače všech žánrů

 


Zpět na kalendář

Hravě mezi klasikou a jazzem

Základní 250 Kč

Snížené 190 Kč

www.ticketportal.cz
MUSICA Holešov

Hudba Musica Holešov Zámek