Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

Jamiah Rodgers - Bluesový podzimek 2023

Jamiah Rodgers - Bluesový podzimek 2023
4.11.2023

19:30

New Drive Club


Jamiah se narodil 21. dubna 1995 na jižním předměstí Chicaga. Jeho maminka zpívala a tatínek hrál na mnoho nástrojů, ale většinou si vybral kytaru. Ve třech letech začal Jamiah hrát na bicí, a to hned na třech „frontách“: ve škole, v kostele a v kapele svého otce (The Tony Rogers Band). Od začátku ho zajímalo spojování žánrů: blues, funk, rock, reggae, soul a R&B. Jeho idoly se rychle stali: Bob Marley, Jimi Hendrix, Albert King, Freddie King, B.B. King, Howlin 'Wolf a Muddy Waters.

 

Navzdory tomu, že začal hrát na bicí, v 7 letech ho rodiče povzbudili, aby vzal kytaru a táta ho začal učit hrát na kytaru. Tak se Jamiah, stejně jako jeho otec, stal multiinstrumentalistou. Umí hrát na bicí, kytaru, basu, klavír a varhany, ale nejvíc miluje kytaru a bicí. Svou první kapelu, power trio s názvem Jamiah on fire & The Red Machine, založil ve věku 15 let. V něm hrál na kytaru a zpíval. Spolu se svým otcem tvoří skladatelské a producentské duo. Vydali dvě alba: „Taking the stage“ (2012) a „Winners Never Quit“ (2015). Vystupují především ve svém rodném státě a zemi, ale vystupovali také v Kanadě (na čestných festivalech: Trois-Rivieres en Blues, Ottawa Bluesfest, Montreal International Jazz Festival, Festival International du Blues de Tremblant nebo Sherbrooke Blues & Roots Festival) a v Nizozemsku.

 

V roce 2018 absolvoval Jamiah evropské turné s kapelou zpěvačky Anniky Chambers v rámci turné „the New Blues Generation“. V květnu 2020 se poprvé objeví v Polsku a sousedních zemích. Jamiah má jedno sólové album „Blues Superman“ (2017), založené na konceptu superhrdiny, který má zachránit blues a udržet ho naživu. Jako mladý bluesman je Jamiah často dotazován, jak vidí budoucnost blues. Jeho odpověď zní: „Blues je fajn; o umírání nemůže být řeč!"


Zpět na kalendář

Jamiah Rodgers - Bluesový podzimek 2023

 V síti Ticketportal 345 Kč

MUSICA Holešov

Hudba Musica Holešov