EN / DE

FESTIVAL ŽIDOVSKÉ KULTURY - 21. ROČNÍK

 

Konání od:20. 7. 2021
Konání do:24. 7. 2021
Web akce:http://www.zidovskyfestival.cz/#program
Místo konání:Holešov
Vstupenky:Permanentka: 590 Kč/ zlevněná: 390 Kč
E-vstupenky:

 

 

FESTIVALOVÉ NOVINY KE STAŽENÍ  

ZDE

Tradiční slavnostní zahájení samotného 21. ročníku FŽK připadne na úterý 20.7.2021. Mimo jiné bude zahájena výstava "Translokační plány židovských obydlí v 18. století" a představeny budou nové publikace, které město Holešov vydává u příležitosti 400. výročí narození rabína Šacha.

Zahajovací koncert si užijeme s kapelou Mackie Messer Klezmer Band, která se zaměřuje na volnou interpretaci židovských písní ze střední a východní Evropy. Způsob jejího hraní je je naprosto originální, netradiční  a jedinečný. Světlo světa také spatří unikátní kalendář z dílny ZUŠ F. X. Richtra Holešov.

Další novinkou budou středeční workshopy pro děti, kde se budou zabývat tématem židovských svátků. Z hudební produkce můžeme zmínit jazzový koncert Milan Kašuba Jazz Trio.

Na čtvrtek je připraven odborný seminář "Židé na Moravě", který bude jedinečnou příležitostí setkat se s odborníky na dané téma. Mezi přednášejícími se představí vrchní zemský rabín E.F. Sidon, dále pak doktor Daniel Soukup, doktor Jiří Klimeš, ThDr. Mgr. Šárka Steinová, Th.D. z Národního archivu Praha a další.

V pátek bude myšlenka interakce s účastníky festivalu pokračovat hudební dílnou Aidy Mujačič. Ve workshopu se všichni zájemci naučí bosenskou židovskou píseň, jejíž kořeny jsou ve středověkém Španělsku, z něhož byli Židé v 15. století vyhnáni. Součástí workshopu je i přesah k nedávné minulosti, kdy došlo v 90. letech 20. století k válce na území bývalé Jugoslávie. "Osobní zážitky lektorky workshopu tvoří pozadí vysvětlující potřebu zachování multikulturního světa a potřeby respektu k jiným náboženstvím, jazykům a zvykům.

Vyvrcholení festivalu bude sobotní program, v rámci kterého se můžeme těšit na dopolední koncert Big Bandu Josefa Hájka s Peterem Lipou, následovat bude tradiční prezentace generálního partnera festivalu Rudolfa Jelínka.

Divadelním představením "Hlupáci z Chelmu a jejich (jim) příbuzní" nás ohromí skupina amatérských seniorů z Holešova a okolí doplnění potřebnou omladinou ve spolupráci s Divadlem 6. května Holešov.

Večerem pod širým nebem nás bude provázet klezmerová kapela Kaschauer Klezmer Band ze Slovenska, hudební skupina Rabi Gabi a. G. a v neposlední řadě taneční soubor Hradišťan "Šalom a Gradisch".

Nedílnou a velmi zajímavou součástí festivalu bude Expedice Noemova archa, o kterou se postará opět ZUŠ Holešov. Těšte se na interaktivní a lehce environmentální a meditační výtvarně-hudebně-dramatickou laboratoř. "Tento prostor bude určen všem generacím, kde prostřednictvím prožitku známého biblického příběhu dostane každý prostor zamyslet se nad současným stavem světa", uvádí Vladimíra Dvořáková.

---- vyňato z periodika Holešovsko - autorka článku: Hana Helsnerová---

kontaktní tel: paní Slovenčíková: 777 760 121

VÍCE INFORMACE NALEZNETE U AKCÍ JEDNOTLIVÝCH DNÍ.

   Židovská kuchyně

  1. – 24. 7. /zámek, zámecká restaurace

Poznejte rozmanitost židovské kuchyně a přijďte ochutnat tradiční židovská jídla, jako je šoulet, cimes, kuglu, pečenou kachnu s jablky, kreplach i spoustu dalších… (jídla jsou podle židovské receptury, ale nejsou košer).

Židovská kuchyně v kostce

Nejčastěji skloňovaným slovem v židovské kuchyni je hebrejský výraz "košer", jímž se označuje rituálně čistý "nezávadný" pokrm nebo nápoj.

Židovská kuchyně bude pro milovníky české kuchyně racionální a málo tučná, ale bohatá na vitamíny. Jejím základem je hovězí, telecí a skopové maso, ryby a drůbež. Kromě šouletu (husí, hovězí a skopové celé hodiny dušené s luštěninami) je typickým jídlem kreplach (taštičky plněné umletými hovězími játry a cibulí), kolduny (náplň ze skopového s česnekem, pepřem a majoránkou), blincesy (osmažené tvarohové lívanečky) a kugl (dokřupava opečené bramborové těsto) nebo gefilte fiš (plněná ryba v rosolu)

Z moučných jídel je typická cgala neboli barches (sobotní chléb podobný vánočce, připravovaný na šábesový stůl) a "přesné chleby" (macesy z nekvašeného chleba, které připomínají biblické chleby pečené před vyvedením z Egypta).

Židovská kuchyně je také typická hustými polévkami (boršč, "svatební" slepičí vývar "zlatý joich", hrachová, čočková, ale také jahodová polévka s vínem, polévka ze švestek, jablek či citrónu). Za zmínku stojí i gigantické užívání česneku, který je v židovské komunitě považován za "všelék".