EN / DE

Poslední aristokratka - náhradní termín promítání !!

 

Konání od:11. 5. 2020
Konání do:12. 6. 2020
Místo konání:Kino Svět Holešov
Vstupenky:90 Kč
Čas:Od 17:00
 Od 19:30

 

 

Náhradní termín promítání kina je 12. června v 17:00 a v 19:30.

Je nutné se předem nahlásit v Městském informačním centru telefonicky, emailem nebo osobně. ( 571 160 890 nebo mic@mks-holesov.cz).

Pokud Vám náhradní termín promítání nebude vyhovovat, vstupenky je možné vrátit do 30. 6. 2020 v Městském informačním centru. 571 160 890, nebo mic@mks-holesov.cz

Děkujeme za pochopení.

Rodilý Newyorčan Frank (Hynek Čermák) získá díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií (Yvona Stolařová) a temperamentní ženou Vivien (Tatiana Vilhelmová) na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných. Záležitosti spojené s navrácením majetku pro ně řeší právní zástupce Benda (Vojtěch Kotek). Po příjezdu rodina zjišťuje, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán Josef (Martin Pechlát), bodrá hospodyně paní Tichá (Eliška Balzerová) a hypochondrický údržbář Krása (Pavel Liška). Zatímco osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních devadesátých let, rodina Kostkových stojí před těžkou volbou, zda generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit zámek Kostka zachránit. Film vznikl podle stejnojmenné knihy Evžena Bočka.(Falcon)