EN / DE

Budoucí mistři - Ozvěny Letní hudební akademie Kroměříž 2019

 

Konání dne:19. 11. 2019
Místo konání:Zámek Holešov
Vstupenky:v síti TicketPortal
Čas:Od 19:00

 

 

Bude jim ležet svět u nohou? Je mezi nimi další Hudeček, či Destinová? Tyto otázky zodpoví až čas, nicméně jisté je, že našlápnuto mají! Řeč je o šesti mladých umělcích, kteří vystoupí na mimořádném koncertu podzimního cyklu festivalu klasické hudby MUSICA Holešov. Koncert se uskuteční ve spolupráci s kroměřížskou mezinárodní hudební akademií a tak podtitul akce nese název "Ozvěny Letní hudební akademie Kroměříž".

 

Nejmladším účinkujícím je šestnáctiletý MATTEO HAGER, ten v letošním roce kromě Ceny Zlínského kraje za mimořádný talent na mezinárodní akademii v Kroměříži získal první místo také na kurzech V. Hudečka a na Mezinárodní houslové soutěži J. Micky, kde již v minulosti obdržel  zvláštní cenu předsedy poroty pro nejlepšího českého účastníka.

Jeho starší kolegyně, houslistka KATEŘINA KREJČOVÁ, je taktéž vítězkou letošních kurzů V. Hudečka. Zúčastnila se mistrovských kurzů Jiřího i Jana Fišera, Josefa Špačka, Dalibora Karvaye či Pavla Šporcla. V loňském roce byla členkou Orchestrální akademie PKF - Prague Philhamonia a po boku Royal ConcertGebouw vystoupila na festivalu Pražské jaro. Od září 2018 je členkou Orchestrální akademie České filharmonie.

Sedmnáctiletá klavíristka ELIŠKA TKADLČÍKOVÁ se pyšní například 1. cenou v mezinárodní soutěži Broumovská klávesa, 2. místem na Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži v Plzni a letos mimo jiné získala stříbrnou příčku v rozhlasové soutěži Concertino Praga. Jako sólistka vystoupila v rámci komorního cyklu Olomoucké filharmonie, na koncertě vítězů Concertina Praga v Dvořákově síni pražského Rudolfina zahrála s doprovodem SOČR.

Slovenská sopranistka TEREZA MALIČKAYOVÁ již působí jako sólistka i členka sboru těles Chor der Bamberger Symphoniker, Chorakademie Lübeck a také Českého filharmonického sboru Brno. Spolupracovala s Il Cuorre Barocco, Czech ensemble Baroque, Collegium 1704, Štátným komorným orchestrom Žilina, Czech Virtuosi atd. Před rokem debutovala v Národním divadle Moravskoslezském v Ostravě v roli Lauretty, v opeře Gianni Schicchi Giacoma Pucciniho.

Mezzosopranistka JARMILA BALÁŽOVÁ v loňském roce vystoupila na festivalu Pražské jaro jako host Kateřiny Kněžíkové, vystoupila s Adamem Plachetkou v rámci festivalu Smetanova Litomyšl a představila se v roli Parida v Gluckově opeře Paride a Elena v rámci festivalu Zlatá pecka v Chrudimi. Vloni debutovala v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě a letos ve Státní opeře v Banské Bystřici. V nastávající sezóně ji čeká debut s Českou Filharmonií a spolupráce s dirigentem Jakubem Hrůšou, vystoupí ve slavné Elbphilharmonii v Hamburku.

 VOJTĚCH ČERVENKA. Absolvoval u českého klavíristy, dirigenta a korepetitora působícího v Národním divadle, Zdeňka Klaudy, obor klavírní spolupráce. Můžete si ho všimnout jako hudebního doprovodu zpěvaček.