Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Výstava Kouzlo přírodních Vánoc nekončí

Výstava Kouzlo přírodních Vánoc za skly zámeckých arkád v Holešově se prodlužuje do 14. ledna. Navštívit ji můžete každý den od 9 do 19 hodin.

Výstava je volně přístupná a navazuje na předešlé ročníky, kdy se kulturní středisko v důsledku lockdownů snažilo přiblížit tradiční vánoční výstavu betlémů k lidem. Loni před svátky se ale poprvé nesoustředila na zmíněné téma, její aranžérka a výtvarnice Lenka Jagošová, která s Holešovem na těchto projektech spolupracuje, se inspirovala přírodou.  

„Tato výstava je zcela něco jiného než předchozí ročníky. Zaměřila jsem se na přírodu a zvířátka, protože toto téma bylo pro ně zajímavé,“ vysvětlila hlavní myšlenku aranžérka. Betlémy jsou pouze doplňkem a organizátoři výstavy si je opět zapůjčili od moravských řezbářů a z tovačovské řezbářské školy.   

 

Návštěvníci zámeckého nádvoří se tedy mohou až do poloviny ledna symbolicky procházet zimní krajinou protkanou inspirujícími přírodními dekoracemi, prohlédnout si zvířáta, ať již originálně namalovaná na dřevo či vycpaná. Podle autorky nápadu uvidí vše, co příroda kolem nás poskytuje. Nepřehlédnutelné mezi nimi jsou dřevěné sochy holešovského řezbáře Jiřího Lošťáka, který byl přizván ke spolupráci. Výstava přitom postupuje arkádami jako v čase – od přírody usínající před zimou až po přírodu uprostřed zimy samotné. Dominantou aranže je postava zimní královny obklopené především bílými doplňky.

Na nádvoří do 14. ledna zůstane také betlém ze sena a slámy v životní velikosti od Marie Pavlicové a zvonička štěstí. Vánoční stromečky nazdobené dětmi z mateřských škol, všetulskými sokoly a seniory z CPS Holešov budou odstrojeny v týdnu od 9. ledna a vráceny do zahradnictví Stella. Děkujeme za zapůjčení.

 

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star