Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Kvalitní předvánoční jazz a swing v dobré hudební společnosti

Kvalitní předvánoční jazz a swing v dobré hudební společnosti si v pátek večer v kinosále Svět poslechli návštěvníci tradičního koncertu Big Bandu Josefa Hájka. Na pódiu se střídali sólisté kapely a jako hudební bonbonky a malá překvapení zároveň působila vystoupením sólistů a zpěváků Základní umělecké školy Holešov, kterými byl koncert "prošpikován"

 

Koncert zahájila Vladimíra Dvořáková v červeném baretu a hosty i big band provázela s vtipem sobě vlastním celým večerem. Posluchače přivítala se slovy, že se na jeviště s malou přestávkou vrací tradiční akce. „I když jsme se dva roky neviděli, kapela pilně zkoušela,“ dodala moderátorka.

 

Jako první zazněla swingová píseň Krysí dostihy, následoval song Man In The Mirror v podání sólistky Petry Dřínovské Foltýnové, kterou vystřídala Petra Kuciánová s písní Obyčejný den. Ta poté mikrofon předala Josefu Vaverkovi, který si pro publikum připravil skladbu Já žil jak jsem žil v aranži Stewe Vondera.

Večer krásně plynul na vlnách příjemných melodií, zazněly skladby světové swingové a jazzové hudby, ale i té české. Díky písním se zavzpomínalo třeba na Ellu Fitzgerald, Evu Olmerovou, Inku Zemánkovou, ale také na Cola Portera a nebo na Lionela Hamptona a jeho hit Hey! Ba-Ba-Re-Bop z roku 1946. Za znímku jistě stojí i zmíněná sóla večera, mezi která jistě patřila i Ester Dvořáková s klarinetem či koledy v podání dětí z pěveckého oddělení základní umělecké školy.

Vánoční koncert Big Bandu Josefa Hájka je tradiční předvánoční akcí kulturního Holešova. Big band funguje již více než dvacet let a při jeho zrodu stáli muzikanti jako Josef Medek, Zdenek Bednařík, Vladimír "Harry" Dohnal, Jaromír Tatýrek, Milan Vávra, J. Pumprla, J. Dujka, P. Mikliš, J. Mikuš a další. Orchestr hraje české i světové swingové a jazzové melodie.

 

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star