Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

9. prosince na zámku v Holešově

Páteční večer 9. prosince 2022 na holešovském zámku patřil absolventům podzimního tanečního kurzu Taneční školy A & A Mědílkovi z holešovské  policejní školy. V sobotu 10. prosince 2022 se budeme těšit na druhou skupinu tanečníků z Gymnázia Ladislava Jaroše Holešov.

Taneční kurzy mají na zámku v Holešově velkou tradici a těší se pozornosti veřejnosti. Letos na podzim se učilo tančit přesně stovka čtyři studentů druhých ročníků především z holešovského gymnázia a střední policejní školy. Pod vedením Aleše Mědílka z Taneční školy A. & A. Mědílkovi Zlín se postupně protančili až k závěrečné prosincové „koloně“.

 „Jsme velmi rádi, že se kurz koná, že nám do plánů nevstoupil covid, jako tomu opakovaně bylo v minulých letech. To jsme byli nuceni kurz několikrát přerušit, a dokonce posunovat i termíny závěrečných plesů,“ řekla produkční kurzu Jana Slovenčíková. Například loňští druháci sice zahájili kurz na začátku října, v důsledku covidu se však ples původně plánovaný na prosinec nakonec několikrát posunul a nakonec se konal až v dubnu.

Pro dívky je v Holešově typická dlouhá bílá róba, pro chlapce oblek, což není pravidlem v jiných městech. Závěrečný ples je poté opravdu krásnou společenskou podívanou rámovanou impozantními prostory barokního Velkého sálu. K tanci a poslechu hraje vždy skupina Quatro. Velký úspěch mívají také fotokoutky na zámecké chodbě.

text a foto Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star