Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Díky biblioboxu mohou čtenáři vracet knihy kdykoliv

Biblibox, novinka mezi službami holešovské knihovny, má ve městě své místo. Ukazuje to výsledek prvního měsíce provozu. Prostřednictvím této speciální kovové schránky umístěné před budovou knihovny mohou lidé knihy vracet prakticky dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu.

 

„Dospělí čtenáři vrátili během prvního měsíce provozu sto čtrnáct knih, dětští sedmdesát osm. To je skutečně překvapující výsledek,“ říká knihovnice Sabina Dorazínová, která schránku pravidelně vybírá každý pracovní den ráno. Dodává, že v boxu vždy nějaké knihy jsou.

 

„Výsledky ukazují, že tato služba v Holešově chyběla a lidé ji vítají. Máme z toho radost. Potřebujeme však informaci dostat mezi další a další čtenáře,“ hodnotí službu vedoucí knihovny Irena Železná.

 

Bibliobox umístili pracovníci provozu holešovského kulturního střediska, pod které knihovna spadá, prvního listopadu přímo před budovu knihovny. Knihovnicím se ještě ten den podařilo zachytit fotoaparátem první čtenářku, která službu využila a nebála se knihy do nové schránky vložit. To je totiž podle pracovnic knihovny velká obava čtenářů.

„Opravdu se nemusí bát. Vložením do schránky knihu nijak nepoškodí. Knížky padají uvnitř do speciálního polstrování jako do peřinky,“ vysvětluje Irena Železná. Důležité je také to, že Holešov disponuje certifikovanou a velmi kvalitní verzí těchto speciálních schránek na vrácení knih. Ne v každém českém městě, které takový box má, tomu tak je.

 

Dana Podhajská 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star