Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Zámecké nádvoří zdobí stromečky, nazdobili si je malí i velcí

Deset krásných stromečků zdobí zámecké nádvoří v Holešově. Zapůjčilo je blízké zahradnictví Stella a stromečky nazdobili malí i velcí.

 

Tentokrát na výzvu kulturního střediska zareagovaly především mateřské školy. Svůj stromeček si přišly nazdobit děti ze Skřítkovy lesní školky Holešov, MŠ Masarykova Holešov, MŠ Sluníčko Holešov, MŠ Dobrotice, děti ze ZŠ Rymice a družiny 3. ZŠ Holešov. Některé děti si své ozdobičky i podepsaly, takže až na nádvoří přijdou s rodiči, budou maminky i tatínkové vědět, které dekorace nakreslila jejich děťátka.

Další stromečky ozdobili členové Sokola Všetuly a klienti Centra pro seniory Holešov. V jejich případě tomu ale bylo přesně obráceně - stromeček putoval za babičkami a dědečky, kteří jej nazdobili v domově důchodců a poté stromeček zase poslali zpět na zámek. Tuto příjemnou vánoční tradici si užili v teple. Poslední stromeček patří zaměstnancům zámku.

 

Vánoční stromečky zdobí zámecké nádvoří již třetím rokem a o možnost pověsit si na ně své ozdoby je vždy velký zájem. Většina pedagogů vytvoří pro své děti z celé akce příjemný adventní program, který začne výrobou ozdob a pokračuje procházkou na zámek a nazdobením stromečku. V případě stromečku pro holešovské centrum pro seniory je tomu ale přesně naopak, stromeček byl za babičkami a dědečky odvezen a po nazdobení zase přivezen na nádvoří.

 

K adventní nabídce v zámeckých arkádách patří kromě stromečků také výstava Kouzlo přírodních Vánoc, zvonička štěstí od Jiřího Lošťáka a velký betlém ze sena a slámy od Marie Pavlicové z Hroznové Lhoty. Srdečně zveme veřejnost na návštěvu holešovského nádvoří. Veškerá nabídka je zdarma přístupná až do Tří králů.

 

MKS Holešov děkuje zahradnictví Stella za zapůjčení stromečků.  

 

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star