Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Iggy Pop a další....

Holešovský zámecký New Drive Club vystaví snímky olomouckého fotografa Petra Zatloukala. Výstava s názvem Iggy Pop a další... se řadí k sérii dalších šesti výstav, které souběžně probíhají v Olomouci a kterými autor oslovil letošní šedesátiny. Výstava se otevře 6. prosince a veřejnosti bude přístupná během kulturních akcí, které se v hudebním klubu uskuteční až do jara příštího roku.  

 

Petr Zatloukal představí v Holešově kolekci s názvem Muzika. Retrospektivní soubor nabízí pětadvacet velkoformátových snímků, které vznikly za posledních třicet let. Díky speciálnímu reflexnímu podkladu dostanou fotky pod ultrafialovým nasvícením větší hloubku. Právě takové  světelné podmínky zámecký hudební klub nabízí.

 „Na svých fotkách mám rád, když zpěvák nezpívá, muzikant nehraje. Jde o jistý moment zklidnění, otevření se, nahlédnutí do nitra - jeho napojení,“ komentuje kolekci autor. Hudbu považuje za nejzásadnější součást svého života, jako sám říká, doprovází  jej od dětství. Na nejstarších vystavených snímcích z roku 1986 a 1987 například zachytil Ivu Bittovou nebo Jiřího Stivína, na mladších snímcích ale také třeba amerického punkrockového zpěváka Iggyho Popa.     

 

Autor vyučuje fotografii na katedře výtvarné výchovy pedagogické fakulty v Olomouci. Nevyhraňuje se vůči klasické chemické fotografii, ani té elektronické.

„Používám obě metody a učím to i své studenty. Nemám rád názory, že díky počítačovým programům se dá s elektronickou fotkou kouzlit. Vím a znám fotografy, kteří to dokázali i s negativem. Nejdůležitější totiž je, zda fotka v sobě nese obsah, nebo ne. A to pozorný divák  pozná,“ dodává Petr Zatloukal.

 

Jeho olomoucké výstavy běží až do poloviny prosince a to na několika místech ve městě. Představuje na nich fotografie inspirované Paříží, americkými auty či Samotovou revolucí roku 1989.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star