Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Novinka městské knihovny

Tisková zpráva ze dne 31. října 2022

 

Městská knihovna v Holešově přichází s novou službou.  Díky takzvanému Biblioboxu mohou čtenáři od této chvíle vracet knihy a časopisy 24 hodin denně,  7 dní v týdnu.

 

Bibliobox je kovová skříňka umístěná před knihovnou.  Do speciálního otvoru čtenář vloží knihu, která se poté sama mechanicky posouvá směrem dolů, do těla schránky a uloží se do vozíku na kolečkách, jehož dno je kryto měkkou elastickou podložkou a je vybaveno pružinovým mechanismem. Vozík knihovnice každý pracovní den vytáhnou, knihy převezmou a konkrétnímu čtenáři odepíšou z jeho konta.

 

„Biblioboxy jsou velmi populární a vidíme je i v jiných městech. Zakoupili jsme schránku s větším otvorem, takže lidé do ní mohou vracet i knihy větších rozměrů,“ říká vedoucí knihovny Irena Železná. Dodává, že holešovská knihovna dostala od Ministerstva kultury ČR v rámci programu VISK3 na nákup Biblioboxu dotační podporu v celkové výši 90 000,- Kč.

 

Podle Ireny Železné se služby knihoven stále vyvíjejí a modernizují a trendem je nabídnout veřejnosti co nejvíce on-line služeb. Na trhu je například podobná schránka jako zmiňovaný bibliobox, která naopak slouží čtenářům k vyzvednutí objednaných knih. Lidem, kteří kvůli práci nebo jiným povinnostem nestihnou otevírací dobu knihovny, se tak blýská na lepší časy.

 

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star