Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Bluesový podzimek 2022

Holešovský Bluesový podzimek se letos koná již po třiadvacáté.  Za dobu své existence zde vystoupily velké legendy českého rocku a blues a řada skvělých angloamerických autentických bluesmanů a kapel. Festival si v posledních ročnících více všímá nových trendů v bluesrocku a rozhlíží se také po jiných rocku blízkých žánrech, aby ukázal co se zajímavého se ve světové klubové scéně děje. Letos se po zářijovém strhujícím show Alice Armstrong uskuteční v holešovském Drive Clubu na zámku ještě další dva mimořádně atraktivní koncerty.

  

Sobota 5. LISTOPADU V 19.00: DUSTIN ARBUCKLE + THE DAMNATION  / USA /

Skvělá americká formace se na evropském turné zastaví také v Holešově cestou na slavný festival  Blues Alive. Kapela snoubí blues a především country do stylového žánru Americana, který je v USA velmi populární a známý v podání například kapel Creedence Clearwater Revival, ZZ Top nebo Crazy Horses Neil Younga, ovšem v podání odpovídající novému tisíciletí.

 

Sobota 26. LISTOPADU V 19.00: The CATFISH  / ANGLIE / + host ŠUFUNKY GANG Zlín

The Catfish je jedna z nejlepších bluesrockových skupin Britanie, což dosvědčují každoroční ocenění British Blues Award, 2020 kapela roku, 2021 instrumentalista roku a v letošním roce opětovná nominace na nejlepší kapelu roku. Špičkový nářez současného bluesrocku  zajímavého vícehlasým vokálem a skvělou instrumentací.

Neméně zdatným hostem koncertu budou zlínští funk-rockeři Šufunky Gang, kteří se vrací po téměř desetileté odmlce zpět na českou rockovou scénu vydáním nového alba Zabít Jazz.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star