Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Víkendová divadelní přehlídka pobavila i potěšila na duši

Smích a pohoda doprovázely víkendovou přehlídku regionálních ochotnických souborů. Představili se na ní herci nejen z místního Divadla 6. května Holešov, ale také z Divadelního spolku Kroměříž, Pohnutého divadla Loukov a divadelního spolku SPOLU Lukoveček. Některá představení se sice opakovala, přesto se těšila velké pozornosti návštěvníků.

Diváci, kteří se přišli podívat na páteční reprízu původní dubnové premiéry Když Zuzana není sama doma, jistě zaznamenali výraznou změnu v obsazení. Roli pana domácího, ve které se v dubnu představila Alena Směšná, překvapivě alternoval Karel Bartošek a šlo mu to opravdu skvěle. Mezi zpívající dámy velmi dobře zapadl a nenuceně bavil publikum svou neotřelostí a jemným vtipem.

V sobotu byly na programu hned dvě představení. V odpoledním čase to byla komedie Milá matko…, která měla v Holešově premiéru. Kroměřížští ochotníci opět nezklamali. V hlavní roli Jana Štěpánová, která si zahrála i v několika českých filmech, a Jan Raclavský předvedli v korespondenční komedii mezi matkou a synem skvělý výkon.

Večer následovala repríza komedie Paní plukovníková, se kterou loukovští ochotníci v Holešově hostovali již loni v létě. Příběh pedantské vdovy, která dělá v rodině pořádky, a hlavně odmítá dětem vydat urnu zesnulého manžela, pana plukovníka, opět pobavila.

Přehlídku uzavřela v neděli odpoledne krásná Nezbedná pohádka na motivy veselé knížky „pohádek naruby“ od Josefa Lady. Tradičně laskavý příběh o statečné princezně Máně, která Honzu vysvobodila z pekla a ještě čerty naučila pořádku a šití, pohladil po duši. Sál kina Svět byl vyprodaný a podle plně soustředěného dětského publika lze usoudit, že pohádka se nejmladšímu publiku moc líbila.

Přehlídka ochotnických souborů vznikla ve spolupráci Divadla 6. května Holešov, Městského kulturního střediska Holešov a města Holešov. Organizátoři děkují všem divákům, kteří snahu podpořili a přišli se podívat. Poděkování patří také všem souborům, které měly chuť si u nás zahrát.

Dana Podhajská

 

foto Hana Helsnerová a Dana Podhajská

 

 

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star