Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

V holešovské zámecké kovárně začínají vánoce, školákům představí zvykosloví předků

Jak se lije olovo nebo co skořápky na hladině vody prozradí o budoucnosti - staré zvyky si od středy 30. listopadu až do poloviny prosince vychutnají děti z mateřských škol a družin základních škol Holešovska. Speciální program pro ně již počtvrté v těchto zajímavých prostorách připravilo Městské muzeum při Městském kulturním středisku v Holešově.

Podle organizátora akce Ondřeje Machálka se děti dovědí o významu adventu, jak předvánoční dny prožívali a ctili předkové, a co jednotlivé svátky znamenají. Pořadem je provede pan kovář a připravena je také ukázka štědrovečerní tabule a vánoční stromeček zavěšený podle původního zvyku za strop.

„Zámecká kovárna je moc krásný prostor, který se k podobným akcím velmi dobře hodí. Vánoce na kovárně pořádáme s úspěchem pro děti každý rok,” řekl ředitel Městského kulturního střediska Holešov Pavel Chmelík.

Součástí programu je i andělská dílnička, děti si na závěr vyrobí drobný dárek ze včelího vosku na památku a na cestu dostanou od pana kováře také čerstvou vánoční oplatku.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star