Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Holešovské muzeum připravilo speciální edukační program pro školáky

Holešovští školáci si mohli na jeden den vyzkoušet, jaké to je být muzejníkem. Ve čtvrtek 29. září se s pedagogy zúčastnili speciálního edukačního programu, který připravili muzeologové Renée Rudolfová a Jan Machala.

 

Děti se hned na úvod seznámily s funkcí muzea, poté se rozdělily do skupinek a soutěžily o body. Nejlepší tým čekala odměna. Za úkol měly například sestavit rozstříhanou kopii historické fotografie, určit, o jakou stavbu či místo jde a najít jej na mapě města. Vyzkoušely si také práci se sbírkovými předměty, k dispozici měly vše, s čím pracují opravdoví muzejníci, tedy třeba metr a váhu. Vybraly si předmět, který chtěly zkoumat, změřily a zvážily jej, popsaly a zakreslily do evidenčních karet. Oproti tomu během jiného úkolu hledaly sbírkový předmět podle popisu nebo se pokoušely určit osobnost z historie muzea podle toho, co se dočetly v expozici.

 

"Naším cílem bylo představit jim holešovské muzeum a ukázat, co naše práce vlastně obnáší a především upozornit děti na důležitý význam muzeí,“ řekla muzejnice Renée Rudolfová.

 

Oba pracovníci holešovského muzea si spolupráci se školami pochvalují. Pedagogové totiž velmi aktivně využívají podzimní možnost zhlédnutí výstavy korunovačních klenotů ve velmi výhodné finanční kombinaci s hejtmanským mečem Jana z Rottalu a výstavou 100 let muzejnictví v Holešově. Školy se mohou přijít podívat až do 27. listopadu, nutná je rezervace předem. Cena zmíněného programu je 70 Kč za žáka.

 

 

text a foto Dana Podhajská         

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star