Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Svatba podle knižní předlohy

Studovna Městské knihovny v Holešově zažila po mnoha letech symbolicky řečeno nevídanou podívanou…  v pátek 16. září si ji pro svůj svatební den vybrali snoubenci Silvie Palečková a Milan Ponížil. Poslední nevěsta s ženichem si tady své ano řekli před osmnácti lety. Potvrzuje to holešovská matrikářka Jarmila Medková i vedoucí knihovny Irena Železná.   

 

„Je to z nostalgie, tady se vždycky konaly svatby. Oba milujeme knihy, oba jsme sem chodili jako děti, moje sestra prodává knihy a moje maminka dělá vitráže,“ vysvětluje sympatická nevěsta a ukáže přitom na krásná vitrážová okna, která v Holešově jen tak neuvidíte.

 

Už na první pohled je jasné, že tato svatba není výjimečná jen tím, že se koná v knihovně, ale i originálním přístupem obou mladých lidí. Že jsou to čtenáři a navíc milovníci slavné ságy Johna Ronalda Reuela Tolkiena Pán prstenů, to nelze přehlédnout. V sametové krabičce leží dva snubní prsteny jako ze slavného fantasy příběhu, ženich má dlouhý kabát a robustní boty a ani nevěsta není upravena tak, jak zpravidla dnešní nevěsty chtějí vypadat…  Má krátké ručně malované šatičky a i ona zvolila boty jako z Pána prstenů. Oba se přitom shodují, že nejdražší na jejich svatebním obřadu nejsou šaty, kabát, dokonce ani prstýnky, ale právě boty.

 

Silvii a Milana Ponížilovy oddal starosta města Rudolf Seifert, který si s nimi také symbolicky připil. Holešovské knihovnice i pracovníci kulturního střediska přejí novomanželům pevný a láskyplný vztah, ve kterém nebude nikdy chybět prostor pro knihy i fantazii.

 

Na závěr přidáváme upřesnění – svatby ve studovně holešovské knihovny se konaly pouze v době, kdy nebylo možné pořádat obřady v zámecké sala terreně.

text a foto Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star