Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Šel dráteník po ulici

Městské muzeum a galerie Holešov děkuje všem návštěvníkům, kteří se přišli podívat do zámecké kovárny na tradiční dožínkový program, tentokrát na téma drátenický život. Poděkování patří také příznivcům muzea a kulturního střediska, bez nichž bychom si tento den ani neuměli představit, manželům Miroslavě a Dušanovi Poláškovým a Leoně a Ondřeji Machálkovým. Připravili si tematickou scénku a za doprovodu harmonikářů Jaroslava Kocfeldy a Ivana Nečackého zahráli lidem úsměvné divadelní představní o hrnečku a veliké lásce.

Poděkování patří také drátenici Emílii Šťávové, která po celé dožínkové odpoledne předváděla pravé drátenické řemeslo. Děkujeme také Libušce Matulové, která celou sezonu patřila do týmu našich průvodců a pomáhala také na dožínkovou neděli a děkujeme také kováři Jakubu Ryškovi. Opět roztopil výheň a předváděl ukázky kovářské práce.  

Věříme, že téměř tři sta návštěvníků, kteří v neděli 28. srpna do holešovské zámecké kovárny zavítalo, si užilo také doprovodné dílničky a výstavu o historii drátenictví. 

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star