Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

350 auto & moto veteránů a 2000 návštěvníků

 

Vzácná Škoda Superb z roku 1937 Ctibora Dvořana z Buchlovic, ale třeba také nejslavnější československý závoďák Aero Minor Sport Stanislava Gajdošíka z Topolné, model, který po druhé světové válce vyhrál závody Le Mans. Na sraz veteránů v zámecké zahradě v Holešově v sobotu 27. srpna dorazilo tři sta padesát historických veteránů, což je o sto více než loni. I když celé dopoledne střídavě propršelo, na veřejnost čekal bohatý program.

 

Veteráni začali najíždět už po sedmé hodině ráno a diváci si tak postupně mohli prohlédnout modely značek Tatra, Zetka, Ford, Rolls-Royce, Mercedes-Benz, Jaguar, MG, BMW, Porsche, Ferrari, Opel, Renault, Alfa Romeo, VW, Fiat, americká vozidla a další.

Nechyběly ani motocykly značek ČZ, Jawa, Ariel, NSU, BMW, Honda nebo Velorexy známé z filmu Vrchní, prchni!

Během dopoledne se na pódiu střídali vystupující z různých žánrů. Holešov opět poctili členové Okrašlovacího spolu Calma Luhačovice, kteří ve třech vystoupeních předvedli úchvatné tematické tance, třeba v dobových plavkách nebo s kloboučky. Střídal je nádherně zastřený hlas Luise Armstronga v podání Františka Procházky. Po obědě vystoupila oblíbená dixielandová kapela Jazz Book Zlín pod vedením Jaroslava Boučka a následovalo opravdu moc hezké divadelní představení pro děti „Ze života hmyzu“.

 

Pořadatelé Městské kulturní středisko Holešov a Honest Veteran Car Club Rožnov pod Radhoštěm děkují dvěma tisícům návštěvníků za účast. Letošní sraz veteránů se konal pod hlavičkou jubilejní sedmistovky města Holešova.

Text a foto Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star