Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

SVÁTEK MILOVNÍKŮ BAROKNÍ HUDBY

Ve dnech 5. až 14. srpna se na zámku v Holešově koná tradiční Letní škola barokní hudby. V rámci závěrečného koncertu zazní v pátek 12.srpna v 19.30 Händelovo slavné, velkolepé oratorium TRIUMF ČASU A PRAVDY.

Na 80 účinkujících z řad lektorů a posluchačů přednese tento vrcholný opus F. G. Händela, který skladatel zkomponoval jako své první oratorium. Händel  za svůj dlouhý život uvedl oratorium v několika verzích, aby jej  nakonec zásadně zrevidoval jako už své poslední dílo / HWV 71 - 1757 /.

Hudbymilovní posluchači se však mohou setkat s barokní hudbou ve všech jejích podobách, jak vokálních či instrumentálních, sólových stejně jako orchestrálních provedeních po celou dobu konaní kurzů. Školy se účastní 23 lektorů a na 150 mladých povětšinou již profesionálních hudebníků.

Již v neděli 7. srpna ve 20.00 se ve velkém sále holešovského zámku představí jednotliví lektoři, ze zahraničí například světoznámá kontratenorová hvězda Andreas Scholl a jeho manželka, cembalová virtuózka Tamar Helperin, jejichž recitál minulý měsíc uvedla ČT Art, zpěvačka Anne Sophie Honoré, skvělá hobojistka Luise Haugh nebo čeští interpreti působící ve Francii Dagmar Šašková a Josef Žák, stejně jako mnoho dalších špičkových hudebních profesionálů z Čech a Slovenska.

 

Nabyté zkušenosti z výuky budou studenti prezentovat na dvou koncertech. V úterý 9.srpna bude studentský koncert věnován duchovním skladbám v kostele sv. Anny , naopak ve středu 10. srpna na nádvoří zámku všemu světskému, od zpěvu, tance až po víno. Tyto koncerty začínají vždy ve 20.00 a končí v pozdním večeru, až všichni představí svůj hudební um.

Letní škola barokní hudby patří mezi nejvýznamnější hudební počiny v barokním žánru s naprosto ojedinělou atmosférou a občanům Holešova a celého širokého okolí nabízí nevšední zážitky ve zcela koncentrované podobě dobové hudby v unikátním prostředí zámeckého areálu.

Vstupenky na závěrečný koncert lze pořídit v síti Ticketportal anebo na místě před koncertem. Vstupenky na ostatní koncerty pak vždy na místě.

Více informací www.musicaholesov.cz nebo na oficiální webu Letní školy barokní hudby  www.baroknihudba.cz + FB: https.//fb.me/letniskolabaroknihudby

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star