Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Prázdninová nabídka na zámku

Tisková zpráva ze dne 1. července 2022

 

            Turistická sezona 2022 na zámku v Holešově nabízí na prázdninové měsíce hned několik novinek. Starý prohlídkový okruh se rozšířil o hraběnčinu ložnici, společenskou místnost a lovecký salonek a k nabídce přibyl také zbrusu nový prohlídkový okruh zámeckou zahradou a hvězdárnou. Návštěvnici si také za zvýhodněnou cenou mohou koupit letní permanentku na veškerou prázdninovou nabídku Městského kulturního střediska Holešov.  

            První zámecký okruh se jmenuje Po stopách Wrbnů. Navazuje na původní turistickou trasu zámkem a prezentuje bydlení hraběcího rodu v 19. století. Vznikla hraběnčina ložnice, na kterou  navazuje společenská místnost s knihovnou, hudebním koutkem, obrazy, posezením a lovecký salónek ve věži. Holešovští muzejníci k vybavení tohoto malého prostoru využijí bohatý sbírkový fond militárií.

           

            Druhý zámecký okruh se jmenuje Zámeckou hvězdárnou s Růžovou zahradou. Třicetiminutová komentovaná prohlídka s průvodcem zavede návštěvníky do východní strany francouzského parku a také do hvězdárny. Tento okruh je v nabídce pouze o prázdninách.

           

            Městské kulturní středisko Holešov, které má ve správě zámek, synagogu a kovárnu a realizuje zámecké výstavy, nabízí na červenec a srpen speciální letní permanentky. Za zvýhodněnou cenu je možné navštívit všechny zmíněné památky a výstavy. Cena pro dospělé je 550,-, pro děti 330,-. Voucher platí celé léto.

Dana Podhajská

 


Po stopách Wrbnů (květen – říjen 2022)

dospělí 100 Kč

děti, studenti, senioři, ZTP 60 Kč

děti do 6 let v doprovodu rodičů zdarma

rodinné 240 Kč

školy 50 Kč

 

Zámecká hvězdárna s Růžovou zahradou (červenec a srpen 2022)

dospělí 60 Kč

děti, studenti, senioři, ZTP 40 Kč

děti do 6 let v doprovodu rodičů zdarma

rodinné 150 Kč

táborové skupiny 30 Kč

 

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star