Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Zámecké letní kino

Norská pohádka Cesta za živou vodou

Tradiční letní promítání začneme 1. července "za vysvědčení" norskou fantasy pohádkou Cesta za živou vodou, která se z části natáčela v Čechách.

Příběh volně navazuje na předchozí díl Cesta za králem trollů, v němž jsme se poprvé setkali s dobrosrdečným Espenem, jeho dvěma bratry i krásnou a odvážnou princeznou Kristin.

Statečného Espena nyní čeká ještě větší dobrodružství. Vydává se hledat živou vodu, aby zachránil své bratry i Kristininy královské rodiče.

Pohádka se natáčela v českých exteriérech, které bystré oko diváka určitě odhalí. Mezi místy, kudy Espen projde svět, je například hrad Křivoklát, bývalý vojenský újezd v Brdech, lom Amerika, Dolský mlýn v Českosaském Švýcarsku nebo Prachovské skály. Záběry doplňuje norská krajina, která filmu dodává na ještě větší epičnosti a fantastičnosti... více o filmu

 

Projekce začne ve 20:30 a vstupné je doprovolné.

Česká tragikomedie Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Pokračujeme 15. července projekcí filmu, který vstoupil do kino v roce 2021.  Čtyři kamarádi ve středním věku si přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. Krizi se rozhodnou vyřešit  provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. V hlavních rolích se můžete těšit na Martina Pechláta, Davida Švehlíka, Hynka Čermáky a Martina Hofmanna a autorem předlohy i režije je populární český spisovatel Patrik Hartl.... více o filmu

Promítáme od 21:00 a vstupné je 100,-.

Deníček moderního fotra, premiéra z roku 2021

Tereza Ramba a Jiří Mádl jako Nataša a Dominik, kteří se neplánovaně stanou rodiči. Někdy nás život dostane do situace, kterou nečekáme, ale musíte se s ní vyrovnat... jako chlap! Nataša je úspěšná designérka hraček pro děti, dokáže rodinu finančně zabezpečit, proto na mateřskou dovolenou nastupuje otec, který přistupuje k úkolu s poněkud naivní představou.... více o filmu.

Začínáme ve 21:00 a vstupné je 80,-.

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star