Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Další pasování prvňáčků

Dnešní a včerejší den byl výjimečný pro prvňáčky ze Základní školy Rymice, Martinice, Přílepy, ze 3. Základní školy Holešov a žáky Odborného učiliště a Základní školy Holešov. Do stavu čtenářského je stejně jako před týdnem prvňáčky z 1. ZŠ Holešov pasovali král Václav IV., královna Johanka a rytíři pod vedením Jana Zhořeleckého. Celou akci zaštítila Městská knihovna Holešov v zastoupení Hany Zaoralové z dětského oddělení.

Děti z Odborného učiliště a Základní školy Holešov, Martinice a Rymice byly pasovány v zámecké zahradě, děti z Přílep zase ve své zámecké zahradě a prvňáčci ze třetí základní školy si to tradičně užily v sala terreně. Za zvládnutí abecedy dostali všichni malí čtenáři knihu Dubánek a tajemný vzkaz od Kláry Smolíkové, pamětní diplom a lízátko. Příští týden 28. června čeká slavnost ještě děti ze 2. Základní školy Holešov.

Bývá již v Holešově zvykem, že pasování prvňáčků je krásné společenské setkání dětí, rodičů, pedagogů, zástupců knihovny, ale patří k němu také divadlo. O historizující scénky plné humoru i napětí se každý rok starají dobrovolníci a přátelé Městské knihovny Holešov a Městského kulturního střediska Holešov. Také letos patří velké poděkování panu Erikovi Fišerovi, jeho synům a také panu Milanu Libenskému za perfektní šermířské vystoupení v rolích krále Václava IV a rytíře Jana Zhořeleckého a dalších rytířů. Ozdobou scének musí být královna Johanka, kterou zahrála Markéta Včelaříková a v případě dětí za 3. ZŠ Jolana Ficová. Děkujeme také těmto dámám.

Dana Podhajská

 

 

foto Dana Podhajská, Hana Helsnerová a Hana Zaoralová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star