Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Žlutá sukýnka? To je přesně ono

Autor "žluté sukýnky" a zbrusu nového vizuálu Holešovské regaty plzeňský grafik Pavel Botka včera v arkádách zámku zahájil výstavu svých plakátů. Prohlédnout si je můžete až do 30. června. Výstava je volně přístupná dle otevírací doby zámku.
Když šéf Holešovské regaty Michal Žáček ze zlínské agentury Velryba uvažoval o zcela jiném plakátu na letošní ročník, cesty náhod jej přivedli až k plzeňskému grafikovi Pavlu Botkovi. Zkusil to a ono to vyšlo... po pár telefonátech, zadání a upřesněních přišel návrh plakátu, který Žáček ani realizační tým jeho rodinného festivalu nečekali. Žlutá minisukně jako ustřední motiv vizuálu byl zpočátku takovým překvapením, že nevěděli, co si mají myslet...
"Ale ono to zrálo, po týdnu jsem pochopil, že se mi to vlastně líbí a na tom jsme se shodli i s kolegy. Je to něco zcela jiného a to jsme chtěli," dodává šéf vyhlášeného rodinného festivalu, který letos v zahradách holešovského zámku slaví desáté výročí!
Popasovat se s tématem byla výzva také pro Pavla Botka. Na vernisáži v arkádách zámku přiznal, že plakát s tolika texty ještě nedělal. A zda jej někdo atakoval za žlutou minisukni? "Ne, není to nijak sexistické. Plakát má na první pohled praštit do očí," vysvětluje s úsměvem.
Až do 30. června vystavuje v arkádách zámku plakáty, které vytvořil za posledních pět let. Všechny spojuje jediné - vtip a jedinečný pohled na zadání. 
   
Vstupenky na Regatu jsou stále v prodeji v IC Holešov, v síti Ticketportal nebo http://www.holesovskaregata.cz/vstupenky/.
Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star