Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Prodaná nevěsta

Nádherný večer, nádherné představení, nádherné prostředí - Prodanou nevěstou dnes večer v zámecké zahradě vyvrcholily oslavy 700. let města Holešova. Zhlédli jsme jistě nejznámější a nejpopulárnější českou operu Bedřicha Smetany v podání Slezského divadla Opava. Autor se dokonce sám zúčastnil. Samozřejmě se jednalo o účast symbolickou, za slavného skladatele se převlékl dirigent Vojtěch Spurný, který ovšem dobovou iluzi sehrál excelentně. Před představením přijel v kočáře, pozdravil se s nadšeným publikem a s dobových komparsem divadla, obdržel dary a poté vystoupal na podium, aby dal orchestru pokyn k prvním tónům...  Celá historizující scéna přitom začala již více než hodinu před představením, diváky v parku vítaly ženy a dívky v krojích, nabízely chléb a preclíky a kdo měl chuť, mohl ochutnat také Holešovské pivo. 

Holešov se v neděli 15. května večer dočkal méně známé, avšak původní verze opery, kterou Smetana zkomponoval u příležitosti otevření Veletržního paláce v Praze. Roli Mařenky v zámecké zahradě zazpívala Barbora Řeřichová, roli Jeníka Juraj Nociar a postavu Kecala Michael Kubečka. Slezské divadlo uvedlo toto představení poprvé v roce 2018 u příležitosti 100. výročí založení republiky.

Představení se uskutečnilo ve spolupráci s Musicy Holešov, města Holešov, Slezského divadla Opava a Městského kulturního střediska Holešov. 

foto Dana Podhajská 

     

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star