Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Koncert pro Holešov

Tradičním Koncertem pro Holešov v sobotu dopoledne na zámeckém nádvoří odstartovalo vyvrcholení Dnů města Holešova. Orchestr Josefa Hájka zahrál k pohodě a dobré náladě tradiční české i světové hitovky a big band doprovodili jeho sólisté Josef Vaverka a Martin Hejník. Překvapením dopoledne jistě byla Petra Kuciánová, která původně vystupovat neměla, přesto zazpívala, a také Vladimíra Dvořáková, která rozvlnila publikum duetem s Josefem Vaverkou. Koncert také moderovala.

Koncerty pro Holešov Big Bandu Josefa Hájka se konají pravidelně nejen za podpory big bandu, Městského kulturního střediska a města Holešov, ale také Petra Zachara, holešovského rodáka žijícího v Kanadě, který již několik let přispívá na provoz kašny. Je tomu také letos, symbolický šek městu na koncertě předal starosta Holešova Rudolf Seifert. Přidal také fotografii Petra Zachara, na které z Ottawy zdraví holešovské publikum.

Oslavy Holešova pokračují - odpoledne vás zveme na muzikál Popelka Slezské divadla Opava, fotbalové mistrovské utkání Holešov A proti Přerovu, ukázky kovářské práce do zámecké kovárny, celé odpoledne můžete v centru města potkat Albrechta z Valdštejna s mušketýry  a o půl osmé večer se na nádvoří koná jazzový večer s kapelou Jazz Book - Dixie.

Zítra v neděli 15. května nás čeká další fotbalové utkání, zasazení pamětního stromu, přehlídka holešovských mažoretek a ukázky tanečního oboru ZUŠ Holešov. 700. oslavy města vyvrcholí operou Prodaná nevěsta a zámecké zahradě. Další infomace najdete v těchto odkazech

https://www.holesov.info/sdileny-clanek/holesov/3110-dny-mesta-holesova-vyvrcholi-vikendovym-programem 

https://www.holesov.info/889-omezene-vstupy-do-zamecke-zahrady-ve-smeru-od-zamku.html,

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star