Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Popelka z Opavy se narodila v Přílepech

 

Ne každé město má svou Popelku, Holešov ano! Sopranistka Slezského divadla Opava Tereza Kavecká, která se v sobotu v holešovské zámecké zahradě představí v hlavní roli pohádkového muzikálu, se narodila v Přílepech. Z Bystřice pod Hostýnem pochází její tatínek, sólista Národního divadla v Ostravě Jiří Halama. 

 

Tereza Kavecká se s rodiči ještě v předškolním věku přestěhovala na Ostravsko, kde tatínek, původním povoláním vysokoškolský chemik, získal angažmá v divadle. Její vztah k Holešovsku a Bystřicku to však nijak nepoznamenalo.

„Pravidelně jsme se vraceli na návštěvy za babičkou a dědečkem, za tetou a strýcem, za sestřenicemi. Mám na to krásné vzpomínky a mohu říci, že tatínkova rodina významně ovlivnila můj vztah k umění,“ říká sopranistka a dodává, že dědeček byl v Bystřici po Hostýnem známým lékárníkem a tatínek, jeho sestra a bratr absolvovali holešovské gymnázium...

V rodině Halamových se vždy muzicírovalo i zpívalo. Tereza Kavecká se proto po středoškolském studiu pedagogiky rozhodla pro směr otce a vybrala si ostravskou akademii múzických umění. Ještě při studiu vedla v Národním divadle Ostrava operní studio pro děti, později také v opavském divadle.       

Pohádkový muzikál Popelka se koná v sobotu 14. května od 15 hodin v zámecké zahradě v Holešově. Dospělí zaplatí 200 Kč, děti do 15 let 150 Kč, vstupenky jsou v prodeji v IC Holešov a on-line https://www.holesov.info/e-vstupenky.

 

Sympatická rodačka přijíždí tentokrát do Holešova jako Popelka, kterou ve Slezském divadle Opava hraje už neuvěřitelných dvacet let a která ji byla „ušitá“ na míru.

„Do Holešova se obzvlášť těším, je to představení pro můj rodný kraj a bude to již sto sedmdesátá repríza,“ říká s radostí.

V Opavě je toto představení jedno z nejpopulárnějších a Tereza Kavecká musela zpočátku zvládat roli bez alternace. Popelkou tedy byla u obou svých dětí až do sedmého měsíce těhotenství, kostýmy si nechala několikrát povolit a zase zabrat a v těchto krásných šatech, kterými je představení charakteristické, se představí i holešovským divákům.

V rodném regionu straví celý víkend, protože v neděli účinkuje také v opeře Prodaná nevěsta. Ve volných chvílích si chce nicméně užít rodného regionu a s manželem a dětmi vyrazit třeba do blízké zoologické zahrady.

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star