Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Premiéra divadla D6K - Když Zuzana není sama doma

Po delší covidové pauze nás holešovští ochotníci opět zvou do divadla! V pátek 6. května se koná premiéra komorní revue hereček D6K a jejich příležitostných hostů s názvem Když Zuzana není sama doma. Srdečně vás zveme do kina Svět a začínáme v 19 hodin.

 

Režisérkou představení je Vladimíra Dvořáková, která inspiraci – jak název naznačuje – našla u Jiřího Suchého.

„Celý podzim jsem se zabývala divadlem Semafor a jejich hity a vše souviselo s devadesátinami Jiřího Suchého. Původní záměr byl zapojit holešovský bigband Josefa Hájka a uspořádat speciální koncert složený ze semaforských hitů. Jiřího Suchého jsme do Holešova pozvali, ale bohužel to nevyšlo. Nakonec vznikl alespoň říjnový komorní koncert Milým Jiřím, ale pořád jakoby to nebylo celé... Tak jsem členkám Divadla 6. května navrhla, zda bychom společně nevytvořily malou komorní revue, kde by si každý zazpíval, co má rád,“ vysvětluje režisérka.

Které to budou, to nechce prozradit, nicméně Waldemar Matuška ani Eva Pilarová chybět nebudou.  Výjimečně i symbolicky zároveň nás tak 6. května čeká nová premiéra Divadla 6. května.

 

Poslední premiéru s D6K jsme si vychutnali na podZim roku 2019 a byla to komedie

Pygmalion britského dramatika George Bernarda Shawa. Covid poté ovlivnil naprosto všechno a soubor dlouho zkoušet nemohl.

„Bohužel překážkou nebyl jen covid, ale také vleklé zdravotní potíže některých členů, což si vybralo svou daň. Příznivce holešovských ochotníků a amatérů však mohu uklidnit a snad i navnadit, neboť situace vypadá slibně. Pokud vše půjde dobře, dočkáme se letos na podzim nového kusu,“ slibuje Vlaďka Dvořáková. Podle ní by se tentokrát měli zapojit také studenti a pedagogové holešovského gymnázia.

 

Holešovským ochotníkům držíme palce!

 

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star