Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Popelka a Prodaná nevěsta Slezského divadla Opava

Tisková zpráva ze dne 29. dubna 2022     

 

Jeden kamion technického zázemí a kulis a pět autobusů účinkujících - vyvrcholením Dnů města Holešova budou o víkendu 14. a 15. května dvě úspěšná představení Slezského divadla Opava, muzikál Popelka a opera Prodaná nevěsta. Obě se uskuteční pod širým nebem v zámeckém parku. Třešničkou na dortu je skutečnost, že v roli Popelky se představí holešovská rodačka Tereza Kavecká, rozená Hamalová.

 

Muzikálová pohádka, ve které laskavost zvítězí nad lakotou, okouzluje diváky opavské divadelní scény již deset let. „Deset let repríz s sebou přineslo generální obnovu účinkujících, snad ani jeden z herců a zpěváků není stejný. Třeba princ je v pořadí už čtvrtý, protože prostě stárne,“ říká s úsměvem šef umělecko-technického provozu Radek Čechák. Slibuje tradiční pohádku s nádhernou kostýmní výpravou, chytlavými melodiemi, zábavou i ponaučením.

NÁŠ TIP: V ROLI POPELKY SE PŘEDSTAVÍ HOLEŠOVSKÁ RODAČKA, SOPRANISTKA TEREZA KAVECKÁ, ROZ. HALAMOVÁ

 

Snad nejznámější českou operu Prodaná nevěsta není třeba představovat, Holešov se však překvapivě v neděli 15. května dočká její méně známé, avšak původní verze, kterou Smetana zkomponoval u příležitosti otevření Veletržního paláce v Praze.

Opera přenese diváky na staročeské posvícení a začne již při vstupu do zámecké zahrady velkým divadelním jarmarkem. Dění návštěvníky vtáhne do historizující scenérie zpěváků, k tomu se bude zdarma podávat pivo a preclíky a samotné představení začne příjezdem bryčky s dirigentem a současně šéfem opavské operní scény Vojtěchem Spurným převlečeným za Bedřicha Smetanu.

Slezské divadlo uvedlo toto představení poprvé v roce 2018 u příležitosti 100. výročí založení republiky. Roli Mařenky zazpívá v Holešově Barbora Řeřichová, roli Jeníka Juraj Nociar a postavu Kecala Michael Kubečka.

Vstupenky na obě představní jsou již v předprodeji, na Popelku je zakoupíte v IC Holešov nebo přes on-line odkaz, vstupenky na Prodanou nevěstu na stránkách Ticketportal.cz.

Obě představení se konají u příležitosti Dnů města. Jejich realizace v Holešově vznikla ve spolupráci Městského kulturního střediska Holešov, města Holešov, zapsaného spolku Musica Holešov a Slezského divadla Opava.

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star