Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Letní iluze 2022: Holešov – město pod Hostýnskými vrchy

Letní iluze 2022: Holešov – město pod Hostýnskými vrchy,

zveme regionální autory k účasti na jubilejním ročníku

Blíží se 30. duben, termín uzávěrky přihlášek na letošní 20. ročník Letních iluzí a zároveň termín odevzdání děl. Pokud ještě uvažujete o účasti, neváhejte a ozvěte se  - podhajska@mks-holesov.info nebo tel. 739 245 461. Téma je Holešov - město pod Hostýnskými vrchy.

Tradiční výstavu regionálních výtvarníků Letní iluze čeká letos jubilejní ročník. Organizátoři proto už od loňského roku vyzývali k účasti všechny aktivní výtvarníky z Holešovska, Bystřicka a Kroměřížska a oslovovali i autory starší generace. „Chceme inspirovat k aktivní práci. Letos si připomínáme dvacáté výročí a město zároveň slaví sedm set let. Rádi bychom proto výtvarníkům nabídli příležitost maximálně prezentovat aktuální tvorbu," popsal základní myšlenku ředitel MKS Holešov Karel Adamík.

XX. Letní iluze se budou konat od 1. července do 28. srpna, vernisáž bude 30. června a téma letošního ročníku je Holešov - město pod Hostýnskými vrchy. V tuto chvíli je přihlášeno třicet autorů a jeden kolektiv. Současně se podařilo vytvořit výstavní kolekci obrazů také od autorů in memoriam. Jejích práce holešovskému zámku zapůjčili sběratelé a rodiny výtvarníků.

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star