Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Začal Svatý týden, užijte si speciální velikonoční program v zámecké kovárně a Šachově synagoze

Tisková zpráva ze dne 12. dubna 2022

 

Začal Svatý týden, užijte si speciální velikonoční

program v zámecké kovárně a Šachově synagoze

Jarní komentované prohlídky inspirované Velikonocemi se konají ve dnech 15. až 17. dubna v 10, 13 a 15 hodin. V Malém muzeu kovářstřví se poslechnete povídání Libuška Matulové na téma, jak naši předci slavili nejvýznamnější křesťanské svátky. Poutavý výklad obohatí výstava kraslic Anny Macháčkové, Anny Krajčové, Miroslavy Polášková a Alexandry Vaclové z Holešovska. Vstupné je 60 Kč za dospělé, 40 Kč za děti, studenty a seniory a 140 Kč činí rodinné vstupné 2 + max. 3 děti.

Ve stejných časech se uskuteční také komentované prohlídky v Šachově synagoze. Průvodce Vratislav Brázdil návštěvníci seznámí s Pesachem, jedním z nejdůležitějších židovských svátků. Turisté se dovědí něco o jeho historických kořenech, proč je pro Židy tak důležitý, ale také o jeho univerzálním duchovním významu pro současného člověka. Nebude chybět ani srovnání s našimi Velikonocemi, které se slaví ve stejném období. Jako suvenýr si návštěvníci mohou s sebou domů odnést pravé košer macesy z Izraele či košér víno.

Vstupné do synagogy činí 120 Kč za dospělé a 70 Kč za děti, studenty a seniory. Rodina 2 dospělí a maximálně 3 děti zaplatí 280 Kč.

 

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star