Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Výstava fotografií Nelly Billové se prodlužuje

Až do konce dubna si návštěvníci holešovského zámku mohou prohlédnout fotografie z cest po Islandu a Alpách fotografky Nelly Billové.

Výstava pokračuje v zámeckých arkádách a je volně přístupná od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin, o víkendech od 8.30 do 17 hodin.

Nelly Billová vybrala dvaadvacet fotografií a tři fotoplátna a rozdělila je mezi dva různé pohledy na evropskou krajinu. „Příroda na Islandu a příroda v Alpách je nepopsatelný rozdíl. Proto jsem fotografie z těchto cyklů postavila do konfrontace,“ přibližuje výstavní záměr.

Před cestou na sever často slyšela, že je sto sedmý největší ostrov světa popisován jako magický a souhlasí. Na fotografiích z Islandu zachytila pro Středoevropana nevídanou krajinu ohně, ledu a vodopádů, přičemž důležitou roli na snímcích sehrálo sluneční světlo, které tam v létě nezapadá. Pro fotografa tak poskytne dlouhý čas na přípravu i zachycení záběru.

Alpy fotografuje Nelly Billová již mnoho let a soustředí se na snímky z výšky minimálně dvou tisíc metrů. Ani v tomto případě se nejedná o dnes populární cestovatelské fotografie, ale snímky pořízené ze stativu. „Nezlézám hory jako turista, ale pohybuji se výhradně jako fotograf. S fototechnikou by to ani nebylo možné,“ dodává Nelly.

Kromě fotografování se věnuje také digitální grafice a jako pedagog hudby komponování. Inspiraci prý často nachází v tichém prostředí horských výšek.

Kolekce vznikala několik let.

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star